V Šimkových sadech by mohly být také grily

mesto.png Ne každý má zahradu nebo dvorek, kde by mohl grilovat. Proto se v současné době diskutuje o možnosti vybudovat v Šimkových sadech, které čeká revitalizace, několik grilovišť.

„V poslední době se hodně diskutuje o budoucí podobě Šimkových sadů. Jejich revitalizace, která si vyžádá kolem sto milionů korun, je plánovaná několik let. Jedná se o významný projekt v rámci Integrovaného plánu rozvoje města, který bude spolufinancován Evropskou unií. Zvažujeme, zda by součástí plánované rekonstrukce těchto sadů mohlo být umístění trvalých grilovišť, u nichž by se mohli Hradečáci bavit,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.

Doplnil, že vybudování grilovišť v současné době není v souladu se stávající projektovou dokumentací. „Je dobře, že se o grilovištích strhla diskuse. Z hlediska nákladů na nákup grilů by se nejednalo o velkou investici, nákladná by nebyla ani úprava okolí. Nabízí se, aby někdo v parku při různých akcích prodával dřevo, dřevěné brikety či uhlí, což by mohly zajišťovat například Technické služby města Hradec Králové,“ řekl Martin Soukup.

Předpokládá, že by možnost grilování v parku využívali nejen obyvatelé města, ale také například studenti zejména vysokých škol. To, zda grily v Šimkových sadech nakonec budou, nyní záleží na dohodě mezi projektanty, architekty a vedením města.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty