V Hradci bude otevřeno 37 prvních tříd, zájem je i o přípravné třídy

Zápis do ZŠ K zápisům do prvních tříd základních škol, které se konaly v polovině ledna, přišlo celkem 919 chlapců a děvčat, ovšem do prvních tříd ZŠ jich nastoupí zřejmě 774. Celkem 145 dětí má totiž odklad školní docházky, z toho 51 dětí je zatím přihlášeno do přípravných tříd, které jsou určeny právě pro děti s odkladem povinné školní docházky. Takový zájem o přípravné třídy město považuje za úspěch, v Hradci Králové se totiž jedná o novinku.

Do přípravných tříd mohou své děti přihlásit i další rodiče dětí s odkladem, kteří tak neučinili již při zápisu. Stačí kontaktovat některou ze škol, v níž přípravné třídy vzniknou – tedy ZŠ Habrmanova, Sever, Mandysova, Kukleny, Štefcova či ZŠ Štefánikova.

„Plánujeme, že od září v Hradci Králové ve školách otevřeme celkem sedmatřicet prvních tříd, což je o dvě třídy více než v tomto školním roce. Navíc pro děti s odkladem ve školách otevřeme šest zcela nových přípravných tříd, ve kterých dětem s odkladem bude poskytována v menším kolektivu systematická individualizovaná péče, která bude rozvíjet jejich znalosti a dovednosti,“ konstatovala vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit Alena Synková.

Co se týče zápisů do prvních tříd ZŠ, nejvíce dětí přišlo k zápisu do prvních tříd v ZŠ SNP – celkem 108 – od září tam pravděpodobně do prvních tříd nastoupí 90 žáků. Tato škola jako jediná v Hradci Králové v září otevře čtyři první třídy.

Po třech prvních třídách v novém školním roce otevřou v ZŠ Bezručova, M. Horákové, Štefánikova, Tylovo nábřeží a v ZŠ Úprkova.

„Zápisy nám i v letošním roce potvrdily, že provedená optimalizace sítě základních škol v našem městě byla správná a nese své pozitivní výsledky. Školy již nebojují o každého žáka. Nabídka škol je založena na různých školních vzdělávacích programech, díky kterým si mohou rodiče zvolit tu ideální školu pro své dítě. Abychom rodičům usnadnili orientaci v nabídce hradeckých základních škol, vydali jsme v rámci edice Radnice publikaci Informace pro rodiče budoucích prvňáčků, kterou před zápisy dostali všichni rodiče budoucích školáků,“ řekl Martin Soukup a dodal: „Přípravných tříd využila zatím zhruba třetina rodičů dětí s odkladem. Vzhledem k tomu, že jde v Hradci Králové o nový projekt, považujeme počet přihlášených dětí do přípravných tříd za úspěch.“

Zápis do ZŠ Zápis do ZŠ

Zápis do ZŠ Zápis do ZŠ

Zápis do ZŠ Zápis do ZŠ

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty