Úředníci z královských věnných měst soutěžili

Sportovní hry V Hradci Králové se 4. března konaly zimní sportovní hry královských věnných měst. V hokeji, krasobruslení a curlingu mezi sebou soutěžili úředníci z Hradce Králové, Mělníka, Nového Bydžova, Chrudimi, Poličky, Vysokého Mýta, Jaroměře, Trutnova a Dvora Králové nad Labem, tedy z měst, která čeští králové již od 14. století postupně věnovali svým ženám.

Hry vyhrálo město Mělník, druhý byl Dvůr Králové nad Labem a třetí místo vybojovali soutěžící z Jaroměře. Hradečtí úředníci skončili na předposledním osmém místě.

„Díky této akci se zaměstnanci z jednotlivých městských úřadů poznávají i neformálně, což může být dobrým základem například pro budoucí předávání zkušeností a další spolupráci,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Město Hradec Králové reprezentoval mimo jiné i ředitel úřadu pro technické záležitosti města Roman Šabrňák. „Do závodů jsem se zapojil, protože jsem chtěl město reprezentovat i na poli sportovním. Her jsem se účastnil i v loňském roce, kdy jsme se umístili na pěkném druhém místě. Já jsem vloni dokonce v individuální disciplíně – v lyžování - byl na prvním místě,“ uvedl Roman Šabrňák.

„Všechny týmy na stupních vítězů být nemohly, každopádně si myslím, že nebylo nejdůležitější vyhrát, ale zúčastnit se,“ konstatoval Martin Soukup.

Sportovní hry

Sportovní hry

Sportovní hry

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty