V Hradci Králové bude otevřen unikátní labyrint s loutkami

Foto z nového labyrintu Divadla Drak Divadlo Drak ve spolupráci s městem pro návštěvníky připravuje otevření nových prostor ve zrekonstruovaném areálu Tereziánského dvora, kde vznikl Labyrint Divadla Drak. Zástupci města a divadla objekt od stavební firmy převzali 12. dubna, slavnostní otevření je naplánováno na 6. května. A ještě jedno datum: 1. června se v labyrintu uskuteční Den otevřených dveří.

Labyrint Divadla Drak, který je ojedinělým formátem, jež nemá v Evropě obdoby, lze stručně charakterizovat jako bludiště, ve kterém návštěvníci procházejí mezi loutkami ve fragmentech z inscenací Divadla Drak. „Nejedná se o statické muzeum loutek, ale o interaktivní prostor. Kromě návštěvy expozice si totiž děti s rodiči či učiteli budou moci v tvůrčí dílně, takzvané laboratoři, vyzkoušet divadelní profese a vyrobit vlastní loutky, se kterými si poté zahrají na loutkoherce,“ říká ředitelka divadla Eliška Finková. Součástí areálu je totiž malé jeviště s točnou, na kterém si děti pod vedením herců Divadla Drak zahrají krátkou pohádku.

Veškeré stavební práce v labyrintu byly dokončeny a jednotlivé prostory jsou postupně vybavovány, připravuje se také stěhování loutek. Budovu labyrintu navíc spojí se stávajícím divadlem skleněný krček, který návštěvníkům usnadní přechod mezi jednotlivými prostory.

„Při zachování tradiční architektury se podařilo pro obyvatele města a jeho návštěvníky vybudovat nový prostor, který se, jak předpokládáme, stane vyhledávaným cílem nejen turistických zájezdů z nejrůznějších míst republiky, ale také místem, které budou navštěvovat hradecké děti se svými rodiči. Společně příjemně prožité chvíle, kdy jsou rodiče s dětmi pohromadě, jsou velice důležité. Jsem přesvědčen, že program v labyrintu bude natolik zajímavý, že na něj rodiče i děti budou velmi rádi vzpomínat,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.

Dodal, že v objektu vznikla také nová alternativní scéna Divadla Drak, která zažije premiéru při letošním festivalu Divadlo evropských regionů.

Labyrint Divadla Drak 15. dubna navštívili radní města, kteří se seznámili s nově zrekonstruovaným areálem. „Labyrint Divadla Drak, který je skutečným unikátem, vnímám jako zahájení nové epochy v životě Divadla Drak a hradeckého divadla vůbec. Věřím, že toto rozšíření nabídky k trávení volného času rodiny s dětmi jistě ocení,“ řekl Martin Soukup.

Labyrint Divadla Drak navštívili někteří členové rady města a další zástupci města

Foto z návštěvy nových prostor Divadla Drak

Foto z návštěvy nových prostor Divadla Drak

Foto z návštěvy nových prostor Divadla Drak

Foto z návštěvy nových prostor Divadla Drak

Foto z návštěvy nových prostor Divadla Drak

Foto z návštěvy nových prostor Divadla Drak

Foto z nových prostor Divadla Drak

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty