Údržba a rozvoj městského mobiliáře letos přijde na pět milionů

Ilustrační foto - hřiště Technické služby Hradec Králové každoročně investují řadu milionů do údržby a rozvoje městského mobiliáře. Jen v letošním roce za údržbu dětských hřišť, fontán, laviček, pítek a mlhovišť zaplatí zhruba pět milionů korun.

V roce 2009 bylo do kompletní údržby a rozvoje městského mobiliáře investováno 7,7 milionu, vloni zhruba 7 milionů. „Hodně finančních prostředků je dáváno za provoz fontán. Nejnákladnější provoz má fontána na Ulrichově náměstí, která bývá pouštěna přibližně od konce dubna do října. Ročně se za ni platí zhruba 680 tisíc korun,“ řekl Martin Soukup, náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace.

Dbá se také na údržbu laviček. Vloni bylo ve městě instalováno 176 nových laviček, dalších 165 jich bylo opraveno. Pro srovnání uveďme, že v roce 2009 přibylo 207 nových laviček a 101 laviček pracovníci technických služeb opravili.

„V letošním roce máme na údržbu a rozvoj městského mobiliáře zhruba o dva miliony méně než vloni, takže se to může projevit například ve zkrácení provozní doby fontán a mlhovišť,“ konstatoval Vlastimil Ondráček, náměstek ředitele Technických služeb Hradec Králové.

Peníze budou směřovat i do údržby dětských hřišť. „Na dětském hřišti Oáza budeme montovat lezeckou pyramidu, která je teď na hřišti „U lachtana“. Místo ní na tomto místě dáme nový větší lanový prvek – dvojpyramidu. Evidujeme požadavek na doplnění herních prvků v ulici Poděbradova, na to ale v současné době zatím nemáme finance. Na stávajících hřištích, kterých je 65, proběhne v jarním období každoroční odborná technická kontrola. Udělá ji proškolený technik, který popíše stav jednotlivých herních prvků a navrhne způsoby oprav,“ dodal Vlastimil Ondráček.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty