U haly v Třebši město nechá vybudovat nové dětské hřiště

Náměstek primátora Martin Soukup V blízkosti nově postavené sportovní haly v Třebši do léta město nechá vybudovat nové dětské hřiště. „Věřím, že toto hřiště rodiče s dětmi budou rádi využívat. Necháme tam pro ně postavit řadu herních prvků, na kterých si budou moci hrát menší i větší děti,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

V minulém roce Technické služby města Hradce Králové odstranily nevyhovující herní prvky v areálu u sportovní haly, teď rada města odsouhlasila částku dva miliony korun na kompletní rekonstrukci dětského hřiště v tomto areálu.

„Po dokončení bude toto dětské hřiště zapojeno do projektu Otevřená dětská hřiště. Vše je naplánováno tak, aby hřiště začalo dětem sloužit v červnu – ke Dni dětí tak od města dostanou pěkný dárek,“ řekl Martin Soukup.

Doplnil, že v budoucnu ve stejném areálu vznikne i dětské dopravní hřiště. „V současné době se dokončuje projektová dokumentace. Přesný termín otevření dopravního hřiště v tuto chvíli neznáme, bude to záviset na financích. Dokončení této akce tedy bude záležet na tom, kdy bude tato investice zařazena do rozpočtu města. V letošním roce bychom byli rádi, kdybychom záměr připravili k realizaci na příští rok,“ doplnil Marek Šimůnek, ředitel úřadu pro grantovou politiku města a současně vedoucí magistrátního odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty