Třídicí nádoby v centru na odbyt nejdou

Hradecký deník | rubrika: Královéhradecký kraj | strana: 2 | autor: (hod)

Soukromé nádoby na papír a plasty si zatím pořizují více lidé v okrajových částech Hradce. Radnice je v určených lokalitách bude zdarma nabízet i nadále.

Hradec Králové – Soukromé speciální kontejnery na plasty a papír jdou na dračku v okrajových částech města Svinary a Malšova Lhota. Obyvatelé si jich rozebrali už několik desítek. Zato na Starém městě si nádoby pořídilo pouze deset domů.
„Je to škoda, protože právě v centru města je nedostatek společných kontejnerů na tříděný odpad, lidé musí chodit daleko a vzniká větší nepořádek. Takhle by mohli mít nádoby třeba přímo u poštovních schránek, kde je často mnoho reklamních materiálů,“ uvedla Pavla Finfrlová, náměstkyně primátora.
Hradecká radnice na začátku prázdnin rozjela tento pilotní projekt, jehož záměrem je zjistit, kolik domácností projeví o nádoby zájem, jak to bude drahé a jestli výsledný sebraný papír a plast bude čistší. „Zvolili jsme dvě typově rozdílné lokality a nyní už tak trochu vidíme, kde je o nádoby větší zájem,“ dodává náměstkyně. Lidé z těchto vytipovaných lokalit mohou stále o nádoby žádat, dostanou je zdarma a vyvážejí se jednou za čtrnáct dní. Celá akce spolkne tři sta tisíc korun od magistrátu, sedmdesát by měl ještě přidat krajský úřad.
Radnice se k uskutečnění projektu rozhodla na základě pozitivních zkušeností z rozmísťování kontejnerů na biologický odpad v okrajových částech města do jednotlivých domácností. O nádoby byl a stále je značný zájem. Cílem je, aby v ulicích bylo čisto, velmi často totiž nepořádek vzniká právě kolem kontejnerů na tříděný odpad.
„Vytříděný papír a plasty by měl být také mnohem čistší, “ dodala náměstkyně Finfrlová.
Více info o třídění odpadu najdete na stránkách: hradecky.denik.cz/odpady

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty