Trasy pro vozíčkáře jsou již v městských lesích v provozu

Foto z otevření tras pro vozíčkáře V městských lesích byly v neděli otevřeny dvě značené turistické trasy pro vozíčkáře – modrá a červená. Modrá vede od lesního hřbitova k rybníku Výskyt a červená z Nového Hradce Králové lesními cestami také k rybníku Výskyt.

„Účastníkům otevření těchto tras bylo nabídnuto, aby si vyzkoušeli, jaké to je, když člověk musí jezdit na vozíku. Zkusil jsem si projet zhruba kilometr dlouhou trasu. Na první pohled to možná vypadá jednoduše, každopádně musím přiznat, že synchronizovat ruce při zatáčení a ještě do toho dát sílu, aby vozíček jel, to pro mě byla pěkná fuška,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

Cílem vyznačení uvedených tras bylo zpřístupnit městské lesy i lidem, kteří jezdí na invalidním vozíku. „Zpřístupnit lesy hendikepovaným lidem byla myšlenka, kterou představenstvo společnosti Městské lesy Hradec Králové uvítalo. Obě trasy jsou teď ve zkušebním provozu. Některé části lesů nejsou pokryty telefonním signálem, obáváme se tedy toho, aby hendikepovaní lidé někde nezůstali bez pomoci – po roce zkušebního provozu vše vyhodnotíme a rozhodneme se, zda trasy pro vozíčkáře budeme rozšiřovat,“ řekla předsedkyně představenstva společnosti Městské lesy Hradec Králové Lenka Zídková.

Foto z otevření tras pro vozíčkáře

Foto z otevření tras pro vozíčkáře

Martin Soukup si vyzkoušel jízdu na vozíku

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty