Tepelné snímkování pomůže předcházet výpadkům tepla

THHK Unikátní projekt, který spustila městská společnost Tepelné hospodářství, dokáže včas odhalit úniky při dodávkách tepelné energie hradeckým občanům i firmám. Hradec Králové je tak jedno z prvních měst v České republice, které bude s pomocí speciální termovize bojovat proti haváriím na teplovodech.

„S novou technologií dokážeme velmi přesně odhalit problematická místa ve městě, kde dochází k tepelným ztrátám v přenosové soustavě. Na základě toho sledování budeme schopni rychle sjednat nápravu,“ seznamuje s projektem ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler. „Od využití termovizního sledování si tak slibujeme nejen zvýšení účinnosti při přenosech tepla, ale také výrazné snížení nákladů,“ vypočítává Seidler.

Ušetřené peníze půjdou do modernizace tepelné infrastruktury

„Podobný projekt už několik let úspěšně běží například ve Francii. Termokamery dokážou včas odhalit kritická místa a snížit riziko nepříjemných havárií při dodávkách tepla. Je to preventivní opatření a prevence je vždy daleko výhodnější, než nákladné řešení už vzniklého problému,“ vysvětluje náměstkyně primátora Hradce Králové Pavla Finfrlová.

Projekt termokamerového sledování města je dalším krokem k posílení bezpečnosti celého systému dodávek a investicí do modernizace infrastruktury, která v posledních letech prochází výraznou rekonstrukcí.

„Efektivní přenos tepla s minimálními úniky pomůže ušetřit značné finanční prostředky, které chceme dále investovat do kvalitnějších služeb pro zákazníky,“ dodává ředitel Seidler s tím, že do budoucna svým zákazníkům Tepelné hospodářství nabídne možnost pomocí termovize zjistit, kde z jejich domů a objektů nejvíce uniká teplo.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty