T-Bass v lednu otevře svou "taneční fabriku"

Logo tanečního centra Tanečníci z hradecké skupiny T-Bass si na svých cestách za tituly mistrů či vicemistrů Evropy i světa všímali v zemích na západ od našich hranic tanečních center, která fungují i jako centra společenského života. Proto se rozhodli vytvořit takové místo ve svém domovském Hradci Králové.

„Hradec se tak stává po Praze a Brně třetím městem, které u nás bude mít taneční centrum světových kvalit,“ říká zakladatel a vedoucí skupiny T-Bass Zdeněk Zolman. Prozrazuje také název nového centra: T-Bass Dance Fabrique. „Název odráží jednak sepjetí s naší skupinou a jednak průmyslovou minulost objektu, ve kterém vzniká. Už teď mu pracovně říkáme ´fabrika´,“ směje se Zolman. Centrum podle něj nebude výhradně tréninkovým prostorem taneční skupiny, ale především místem otevřeným široké veřejnosti, která zde dostane příležitost vyzkoušet i moderní taneční styly.

„Taneční fabrika“ roste již od srpna v bývalé tiskárně na Velkém náměstí, v sousedství gotické katedrály sv. Ducha. Na osmi stech metrech čtverečních vznikají čtyři sály včetně jednoho multifunkčního. Moderní centrum bude disponovat dostatečným zázemím, recepční službou i dětským koutkem se službou hlídání dětí. Stavební práce by měly probíhat až do prosince, v lednu centrum začne sloužit veřejnosti. Sloužit bude jednak jako zázemí pro tréninky skupiny T-Bass, ale především se otevře veřejnosti s širokou nabídkou otevřených lekcí kondičního tance, cvičení pro rodiče s dětmi, ale třeba i moderní zumby. „Právě otevřenost všem věkovým skupinám bez jakéhokoliv limitu je hlavním rysem otevřených lekcí, které jsou určeny skutečně pro každého, koho tanec baví. Není to otázka podávání výkonu, ale vlastní motivace radostí z tance,“ říká Zdeněk Zolman.

Projekt nachází podporu profesionálních tanečníků, laické veřejnosti, ale i zástupců města Hradec Králové. Náměstek hradeckého primátora Martin Soukup centrum vítá i jako místo, které znatelně přispěje k oživení Velkého náměstí „Hlavně mě těší, že se Hradec bude moct pochlubit skutečně moderním tanečním centrem evropských kvalit, které bude navíc otevřeno veřejnosti. Skupinu T-Bass vnímám jako jednoho z čelných reprezentantů našeho města v zahraničí a pokud se tímto způsobem jejich zkušenosti ze světa zrcadlí zpět do života v Hradci, může nás to všechny těšit,“ říká náměstek Soukup.

Zdroj: TZ  skupiny T-Bass

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty