Školka v Plotištích bude mít nové herní prvky už letos

Děti v areálu zahrady u MŠ Plotiště - Sever V letošním roce by měla být zpracována projektová dokumentace na výstavbu dětského hřiště u mateřské školy Plotiště – Sever. Pokud vše půjde dobře, hřiště, které by mělo městskou pokladnu přijít zhruba na dva a půl milionu, vznikne nejpozději do začátku léta 2011. Aby však děti z Plotišť už letos měly lepší možnosti k hraní, budou v areálu školky v brzké době umístěny dočasné herní prvky, které tam zůstanou až do plánované rekonstrukce.

Moderní hřiště v okolí MŠ Plotiště – Sever zatím chybí. „Chceme, aby nové hřiště u MŠ v Plotištích sloužilo nejen dětem ze školky, ale i široké veřejnosti. Z toho důvodu toto nové hřiště plánujeme v příštím roce zapojit do projektu Otevřená dětská hřiště. Maminky a tatínkové si tak budou moci s dětmi hrát na tomto hřišti o víkendech a o prázdninách,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Zdůraznil, že i přes napjatý městský rozpočet vedení města udělá vše pro to, aby byly peníze potřebné na vybudování tohoto hřiště zahrnuty v rozpočtu na rok 2011.

Budova plotišťské školky vloni prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která stála zhruba 6,5 milionu. Ještě však přibližně půl milionu bude nutné investovat do výměny kanalizačních rozvodů. „Při loňské rekonstrukci jsme zjistili, že je nutné u školky vyměnit kanalizační vedení. Tuto opravu chceme udělat společně s výstavbou nového hřiště, aby nedošlo k tomu, že postavíme nové dětské hřiště a pak ho dělníci rozkopou kvůli staré kanalizaci. To skutečně nechceme, proto plánujeme obě akce udělat v příštím roce současně,“ vysvětlila Alena Synková, vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

V Plotištích jsou se záměrem města instalovat u školky provizorní herní prvky nadšeni. „V MŠ Plotiště – Sever je teď sedmadevadesát dětí, ale stávající hřiště je přibližně jen pro pětadvacet dětí. Navíc herní prvky, které tam jsou, už nejsou vyhovující, proto jsme moc rádi, že si už letos budou moci děti hrát na nových herních prvcích,“ konstatovala ředitelka ZŠ a MŠ Plotiště Ilona Hojná.

Děti na zahradě u MŠ Plotiště - Sever

Děti si v MŠ Plotiště – Sever hrají na zahradě, která místy připomíná oraniště, již letos se ale začne projektovat nové hřiště, navíc u školky budou umístěny provizorní herní prvky.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty