Rekonstrukce vily pro postižené stála téměř čtrnáct milionů

Vila SKOKu do života Ve čtvrtek 9. září byl v rámci Dne otevřených dveří slavnostně zahájen provoz v nově opravené vile v Brožíkově ulici, v níž poskytuje své služby organizace SKOK do života, o.p.s., která v objektu provozuje Denní centrum a chráněnou dílnu pro osoby s mentálním postižením. Za kompletní dlouhodobě připravovanou rekonstrukci město zaplatilo 13 milionů a 800 tisíc Kč.

„Nejen pro město, ale především pro poskytovatele a uživatele sociálních služeb SKOKu do života, je otevření zrekonstruovaných prostor ve vile v Brožíkově ulici důležitou událostí, protože se na přestavbu objektu čekalo více než pět let. SKOK do života pro poskytování svých služeb neměl kvalitní odpovídající zázemí, teď už ale působí v nádherných prostorách,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Ve zrekonstruované vile jsou umístěny dvě tréninkové dílny – jedna pro zdokonalování se v jednoduché manuální činnosti a výtvarných technikách, druhá se specializuje na dílenské práce. Součástí vily je velká multifunkční učebna, ve které se budou konat kurzy učení a volnočasové aktivity, například divadelní kroužek. Nechybí ani tréninková kuchyně, kterou klienti využijí při nácviku vaření. V objektu jsou i dvě kanceláře, samozřejmě také sociální zařízení.  „Předtím jsme byli ve dvou garsonkách na Velkém náměstí, kde bude zajišťován nácvik samostatného bydlení,“ uvedla Kateřina Drábková Bíbusová, ředitelka SKOKu do života.

Do vily v Brožíkově ulici mentálně postižení lidé docházejí dle individuálního časového harmonogramu. „Mohou k nám přijít na dopoledne nebo odpoledne, ale i na celý den. Podle toho, jak to vyhovuje jim nebo jejich rodičům. Lidé, kteří chodí do práce, se u nás účastní jen některých aktivit,“ konstatovala Kateřina Drábková Bíbusová.

„Samostatný objekt vily v Brožíkově ulici, který je v majetku města, je v běžné bytové zástavbě. SKOK do života ho má v dlouhodobém pronájmu. Jsem rád, že se v Hradci Králové podařilo zrekonstruovat další objekt pro poskytovatele sociálních služeb,“ podotkl ředitel úřadu pro grantovou politiku města a současně vedoucí magistrátního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Marek Šimůnek.

Náměstek primátora Ing. Martin Soukup při slavnostním otevření vily SKOKu do života

Náměstek primátora Martin Soukup při slavnostním otevření vily SKOKu do života.

  

Náměstek primátora Ing. Martin Soukup při slavnostním otevření vily SKOKu do života

Slavnostní přestřižení symbolické pásky...

   

Cvičná kuchyň SKOKu do života

Takto vypadá nová cvičná kuchyň SKOKu do života.

  

Náměstek primátora Ing. Martin Soukup odpovídal na otázky novinářů

Náměstek primátora Martin Soukup odpovídal na dotazy novinářů. Na snímku je zachycen s redaktorkou Michaelou Rambouskovou z Mladé fronty DNES.  

  

Vila v Brožíkově ulici.

Pohled na zrekonstruovanou vilu SKOKu do života.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty