Rekonstrukce domu U Špuláků se chýlí ke konci

Foto z domu U Špuláků Dům U Špuláků je opět chloubou historického centra města. Už za několik týdnů bude po rozsáhlé rekonstrukci otevřen. V současné době jsou interiéry vybavovány nábytkem, dělají se závěrečné úklidové práce.

„Generální rekonstrukce tohoto objektu, který pochází ze čtrnáctého století, byla zařazena do Integrovaného plánu rozvoje města. Získali jsme na ni výraznou finanční podporu z Evropské unie. Dům U Špuláků byl ve špatném stavu, rekonstrukce však byla komplexní – zahrnovala opravy všech prostor, včetně těch sklepních, do kterých vznikl nový vchod v zadním traktu budovy,“ řekl náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

Kompletní opravy se dočkala také obřadní síň. Rekonstruovány byly i šatny, kanceláře a byt v horním patře. „V budově je hlavní obřadní síň města, z Městské hudební síně v Hradci Králové se tedy svatební obřady přesunou opět do domu U Špuláků, kde se v roce 1859 narodil někdejší starosta města František Ulrich,“ uvedl Martin Soukup.

Podkroví objektu bylo upraveno pro ubytování významných hostů města. „Řadu měsíců při přípravě projektu jsme si kladli otázku, jak využít horní prostory, kde dříve sídlila oblastní charita a také matrika. Přemýšleli jsme, jak tyto prostory správně využít, téměř k ničemu jsme se ale nedobrali. Podle mého osobního názoru by v horním bytě měl po dobu funkčního období bydlet primátor města. Myslím si, že by bylo důstojné, kdyby primátor v těchto reprezentativních prostorech v neúředních hodinách přijímal všechny významné návštěvníky naší metropole,“ je přesvědčen Martin Soukup.

Foto - dům U Špuláků

Foto z domu U Špuláků

Foto z domu U Špuláků

Foto z domu U Špuláků

Foto z domu U Špuláků

Foto z domu U Špuláků

Projekt Dům U Špuláků - je zařazen do Integrovaného plánu rozvoje města Hradec Králové „Centrum města = pól růstu a rozvoje města“, aktivita 2.2.1 Rozvoj infrastrktury pro kulturní a sportovní aktivity. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, oblast podpory 2.1 Rozvoj regionálních center.

Regionální operační program NUTSII Severovýchod

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty