Publikace pomůže propagovat náhradní rodinnou péči

Křest publikace Adopce a pěstounská péče Počet žadatelů o pěstounskou péči v Hradci Králové je velmi nízký. V roce 2007 ve městě pod Bílou věží o pěstounskou péči žádali čtyři lidé, v roce 2008 dokonce nikdo. Právě proto se město Hradec Králové rozhodlo v rámci své edice Radnice vydat publikaci Adopce a pěstounská péče aneb Jak na to. Jejím autorem je Petr Neckař, odborný asistent náměstka primátora Martina Soukupa. Cílem této publikace je informovat veřejnost mimo jiné o tom, kdo a jak může žádat o některou z uvedených forem náhradní rodinné péče.

Slavnostní křest této publikace se uskutečnil 13. ledna v zasedací místnosti rady města. Současně s tím byla dodatečně pokřtěna i brožura Informace pro rodiče budoucích prvňáčků, která je uceleným přehledem základních škol v Hradci Králové. Tuto brožuru rodiče budoucích prvňáčků dostali v mateřských školách.

„Edici Radnice, kterou jsme založili, vnímám jako jednu ze služeb veřejnosti. V rámci naší edice i nadále budou vycházet různé tematické publikace, které bude spojovat nejen název edice, ale také jednotný formát. V předloňském roce jsme získali ISBN čísla, námi vydávané publikace se tedy dostávají nejen ke čtenářům v Hradci Králové, ale i do nejrůznějších knihoven v republice, čímž zvyšujeme také povědomí o našem městě,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.

„Cílem publikace o adopci a pěstounské péči je propagace systému náhradní rodinné péče v Hradci Králové. Pěstouny se mohou stát i lidé, kteří již mají doma vlastní děti. Nepředpokládám, že se díky publikaci letos podstatně zvýší počet žadatelů o pěstounskou péči či adopci, věřím ale, že se zvýší povědomí veřejnosti o této problematice a že publikace bude užitečným zdrojem informací pro všechny, kteří přemýšlejí o tom, že by mohli pomoci nějakému dítěti, které z různých důvodů nemůže vyrůstat v biologické rodině,“ uvedl autor publikace Petr Neckař.

Čtenáři se díky publikaci dozví informace nejen o tom, kde a jak podat žádost, ale i tom, co po podání žádosti následuje. „V publikaci jsou rozhovory s různými odborníky, kteří se problematikou adopce a pěstounské péče ve své praxi z různých pohledů zabývají. Jsem přesvědčen o tom, že jejich pohled může být užitečný pro všechny, které tato problematika zajímá,“ řekl Petr Neckař.

Publikace Adopce a pěstounská péče aneb Jak na to je zdarma k dostání například u Marie Kaplanové, pracovnice pro náhradní rodinnou péči z magistrátního odboru sociálních věcí a zdravotnictví, zanedlouho bude i v různých knihovnách.

„Městem vydávané publikace v loňském roce kladně hodnotili i porotci prestižní celostátní soutěže Obec přátelská celé rodině, kterou vloni Hradec Králové vyhrál. Získané ocenění jsme tedy mimo jiné obdrželi i díky cílené informovanosti různých skupin obyvatelstva prostřednictvím publikací. V jejich vydávání budeme pokračovat také letos. Teď připravujeme informační publikaci pro rodiče, kteří budou pro své dítě vybírat mateřskou školu,“ podotkl Martin Soukup.

Křest publikace

Foto ze křtu publikací. Kmotrem publikací byl náměstek primátora Ing. Martin Soukup.

Publikaci Adopce a pěstounská péče aneb Jak na to si můžete stáhnout ve formátu pdf. po kliknutí na následující odkaz:

pdf Adopce a pěstounská péče aneb Jak na to.pdf, (3,63 MB)

 

Publikaci Informace pro rodiče budoucích prvňáčků si můžete stáhnout ve formátu pdf. po kliknutí na následující odkaz:

pdf Informace pro rodiče budoucích prvňáčků, 2010.pdf, (7,81 MB)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty