Předseda zůstal, s fanoušky si vše vyříkal

Mladá fronta DNES | 21.4.2011 | rubrika: Regionální sport | strana: 6 | autor: (hek)

HRADEC KRÁLOVÉ Jeho jméno na začátku letošního roku u části fanoušků vzbuzovalo pro něj nepříjemné reakce.
Stejně jako v případě končícího generálního manažera Romana Višňáka mu hradečtí příznivci dávali za vinu, že se hokejový Hradec Králové vzdálil své strategii směřující k extralize a ve druhé nejvyšší soutěži mu chybí ambice jít výš.
Přesto Martin Soukup, náměstek hradeckého primátora, zůstává i po včerejší mimořádné valné hromadě nejen v představenstvu hokejového klubu, ale je zároveň jeho předsedou.
„Pokud by majoritní akcionář (tím je město Hradec Králové -pozn. autor) navrhl někoho jiného, byl jsem připraven skončit. Ale žádný takový požadavek nepřišel,“ konstatoval Soukup.
Staronový předseda představenstva hokejového klubu přiznává, že v bodě, který mu fanoušci předhazovali, k naplnění vyřčeného záměru nedošlo. „Nešlo ani tak o chybu ve strategii, ale ve špatné komunikaci klubu,“ vysvětluje, „když pominu poslední sezonu, tak se vše z oné strategie naplnilo, tedy s výjimkou právě extraligy.“
S hradeckým fanklubem, který stál za protestem proti vedení klubu z počátku roku, o všem už diskutoval a neměl z toho špatný dojem: „Některé věci, které by byly dávány za vinu, jsem nemohl ovlivnit, některé vycházely ze špatných informací.“ Proto se Soukup ani neobává, že v případě nespokojenosti fanoušků s tím, kam klub směřuje, bude on opět prvním, na kterého se hněv hradeckých příznivců snese podobně, jak na počátku tohoto roku.
„Od té doby, co jsem v politice, jsem už byl často hromosvodem stížností. Snesou se vždy, když je potřeba udělat nepopulární opatření. Mě těší, že věci, které jsme řešili a podobné reakce přinesli, fungují,“ vysvětloval náměstek hradeckého primátora.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty