Práce v areálu hradeckého koupaliště finišují

Nové koupaliště Nové koupaliště v Hradci Králové by mělo být už v květnu otevřeno veřejnosti. Přesné datum zahájení provozu ještě nebylo oznámeno, stejně jako ještě není znám název nově vzniklého areálu, nicméně zásadní stavební práce již byly dokončeny a pracuje se například na vybavování interiérů.

„Když lidé z Hradce Králové chtěli navštívit klasické koupaliště, museli jet například do Třebechovic, do Lodína, do Pardubic či jinam. Díky výrazné investici města se však hradečtí obyvatelé letos konečně dočkají odpovídajícího koupaliště,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

„V nově vzniklém komplexu bude celoroční provoz, koupaliště je jen jednou, i když nejvýznamnější, částí areálu. Vše finišuje. Teď jsme před podpisem smlouvy s pronájímatelem restaurace a bowlingu, již máme podepsánu smlouvu s provozovatelem squashových kurtů a fitnesscentra. V současné době se intenzivně připravujeme na zahájení provozu,“ řekla Jaroslava Bernhardová, která je pověřena řízením Správy nemovitostí Hradec Králové.

Dodala, že koupališti dominuje plavecký bazén s pěti drahami o délce padesát metrů. Další bazén je s proudovým kanálem, perličkou, chrličem a masážními tryskami. Dětem bude sloužit bazén se skluzavkami, vodním ježkem, sedacími bójkami, vodními děly a malým proudovým kanálem. V areálu vzniklo i dětské hřiště.

Z dalších atrakcí nechybí tobogán pro duše, tobogán s dojezdem do bazénku a speciální skluzavka. Součástí koupaliště jsou letní šatny, dvě hřiště na plážový volejbal, altán, také z části travnatá opalovací plocha pro nudisty na střeše provozní budovy, uvnitř které je restaurace, wellness, whirlpool, finská sauna, bio sauna, parní kabina, aroma kabina, odpočinková část pro wellness a další provozy.

„Postavit koupaliště je nákladná záležitost, nicméně v Hradci Králové koupaliště citelně chybělo. Stejně tak v Hradci chybělo například odpovídající autobusové nádraží – dnes máme v provozu moderní terminál autobusové dopravy, na který mohou být obyvatelé města právem pyšní. Přál bych si, aby se chloubou našeho města stalo i nové koupaliště, respektive celý areál, v němž koupaliště je. Má k tomu všechny předpoklady,“ dodal Martin Soukup.

Nové koupaliště

Nové koupaliště

Nové koupaliště

Nové koupaliště

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty