Práce na pomníku někdejšího starosty Ulricha jdou dle plánu

Náměstek primátora Ing. Martin Soukup V Hradci Králové už za několik týdnů bude stát pomník někdejšího hradeckého starosty JUDr. Františka Ulricha. Vzniká v obci Zalešany, kde na něm v současné době intenzivně pracuje akademický sochař Stanislav Hanzík. V Hradci Králové bude pomník na náměstí Svobody odhalen nejpozději do konce října.

„Pomník dělám v Zalešanech v areálu bývalého velkostatku, kde mám na práci absolutní klid, pohodlí a intimitu, která je nezbytná,“ řekl sochař Stanislav Hanzík, kterého v Zalešanech 10. září navštívili zástupci magistrátu v čele s náměstkem primátora Martinem Soukupem. Při schůzce jednali o podrobnostech souvisejících s instalací pomníku.

„Práce na pomníku pokračují. Jsou rozděleny do dvou fází – první z nich spočívá v práci na samotné soše, kterou profesor Hanzík dokončuje. Druhá fáze spočívá v realizaci přípravných výkopových a stavebních prací, které je nutné udělat, aby se socha mohla instalovat na vybrané místo. Přípravu místa pro instalaci sochy zajistí Technické služby města Hradec Králové. Vše jde podle plánu, takže pomník bude odhalen do konce října,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

Pomník Ulricha vzniká v obci Zalešany.

Pomník Ulricha vzniká v obci Zalešany.

  

Profesor Hanzík na pomníku v současné době intenzivně pracuje.

Profesor Hanzík na pomníku v současné době intenzivně pracuje.

  

Pohled na rozpracované dílo.

Pohled na rozpracované dílo.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty