Požár budovy v centru města prověřil připravenost hasičů

Zásah hasičů v centru města Doslova rozruch v centru města u budovy pojišťovny způsobilo prověřovací cvičení jednotek požární ochrany města Hradec Králové. Minulou středu krátce po 16. hodině telefonát ohlásil požár v budově České pojišťovny na náměstí 28. října v Hradci Králové.

Na místo se sjelo bezmála na 40 mužů z řad profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z městských částí Malšova Lhota, Plácky, Svinary a Třebeš.

„Oceňuji pohotovost a připravenost všech hasičů a zvláště dobrovolných. Důležitá není jen připravenost hasičů, ale i odpovědnost majitelů nemovitostí, zejména těch, ve kterých se pohybuje velké množství lidí. Ti by měli pravidelně kontrolovat požární signalizaci a vše, co s tím souvisí,“ řekla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová, která záhy dorazila na místo zásahu také.

V pátém nadzemním podlaží budovy (v prostoru jídelny) a v podzemních garážích cvičení simulovalo dva úmyslné požáry. Většina zaměstnanců opustila budovu ještě před příjezdem hasičů. Někteří zůstali na balkonech ve vyšších patrech a museli být evakuováni pomocí automobilového žebříku, který umí zachránit lidi až z 39m výšky. Hasiči v Hradci Králové disponují i vyšším, to znamená, že jsou schopni zachránit občany i z nejvyšších paneláků.

Dva zaměstnanci se nadýchali kouře a museli být na místě ošetřeni. Po devatenácti minutách od ohlášení se podařilo lokalizovat požár v pátém nadzemním podlaží a za dalších deset minut zlikvidovat. Druhá skupina hasičů mezitím lokalizovala požár v podzemních garážích. Následně byly zakouřené prostory budovy odvětrány pomocí přetlakové ventilace.

Po kliknutí spustíte reportáž.

Hasiči zasahovali, měli cvičení

Vstup do budovy České pojišťovnyEvakuace osob ze střechy domuVstup k podzemním garážímOšetření osobPo zásahu - hodnocení

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty