Pojmenujte nový park v centru Hradce

Park Hořická Nový park plánuje město vybudovat na ploše ve vnitrobloku mezi ulicemi Hořická a Dukelská. Rada města se začátkem dubna seznámila s návrhem řešení území a odstartovala tím přeměnu dosud nevyužitého prostoru v samotném centru Hradce Králové. Město proto žádá občany o pomoc s výběrem vhodného jména pro tuto budoucí oddychovou zónu.

„Plocha, kterou ze zabýváme, je zčásti v majetku města a zčásti v soukromých rukách. Rádi bychom se s vlastníky dohodli na převodu pozemků a vyřešili vnitroblok v Hořické ulici jako celek. Nabízí se tu skvělá možnost vybudovat přímo v centru městka klidovou zónu pro odpočinek či rekreační sportovní aktivity,“ vysvětlil náměstek primátora Josef Malíř.

Zmíněná plocha historicky sloužila jako zahrada mateřské školy, avšak již delší dobu je neudržována a tudíž i málo využívána. Z hlediska územního plánu se jedná o plochy parků, lesoparků a městské zeleně, čemuž odpovídá i navrhovaný záměr. Ve studii je rovněž uvažováno o zprůchodnění spojnice mezi Dukelskou a Hořickou ulicí, čímž se lépe zpřístupní například i nový Terminál HD a významně urychlí pěším přesun mezi těmito důležitými místy v centru.

Tento záměr města má také podporu veřejnosti. „Naše komise má revitalizaci této plochy mezi prioritními požadavky už řadu let. Domníváme se, že zkulturnění vnitrobloku ocení nejen obyvatelé okolních domů, ale všichni, kteří sem zavítají. Pochopitelně budeme rádi s městem v této věci spolupracovat,“ připomněla za Komisi místní samosprávy Pražské Předměstí – sever Jitka Dršatová.

Urbanistická studie parku, kterou pro město vypracoval projektový ateliér Urbaplan, zahrnuje i vybudování nového hřiště zejména pro předškolní děti a vybavení městským mobiliářem. Netradičním prvkem jsou navržené konstrukce s pnoucími rostlinami.

„Stojíme sice na samém počátku proměny parku, ale už teď mohou Hradečané posílat své návrhy na jeho pojmenování na adresu park@mmhk_cz. Autory nejlepších nápadů samozřejmě čeká nějaká pěkná odměna,“ řekl primátor Otakar Divíšek.

Návrh studie

Současný stavNávrh studie

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty