Podnikatel Dědek si přeje, aby Hradec vyhrál první ligu

Právo | 21.4.2011 | rubrika: Východní Čechy - Královéhradecký kraj, Pardubický kraj | strana: 10 | autor: Vladimír Vaněk

K zásadním personálním změnám dochází v královéhradeckém hokejovém klubu. Staronovým předsedou představenstva sice zůstává náměstek primátora Martin Soukup, jinak se však ve vedení objevují nové tváře.
Výraznou ekonomickou posilou je podnikatel Petr Dědek, který v posledních sedmi letech podporoval prvoligový hokej ve Vrchlabí. Podle zákulisních informací tam ročně investoval kolem deseti miliónů korun. „Nejsem zvyklý hrát ani ve sportu druhé housle. Proto bych si přál, aby Hradec bojoval o vítězství v první lize. Nějaké zkušenosti jsem za sedm let získal, nějaká práce za mnou zůstala,“ uvedl Dědek.
Ten si s sebou z Vrchlabí do Hradce přivedl bývalého sportovního ředitele Aleše Kmoníčka, který se stal novým generálním manažerem klubu. „Je to pro mne obrovská výzva, na práci se velice těším. Rád bych v Hradci Králové vybudoval konkurence schopný tým, který by předváděl kvalitní hokej a přilákal na zimní stadión větší množství diváků. Prvořadým cílem je postup do play off, to znamená skončit do osmého místa. Všechno ostatní je nadstavba,“ prohlásil Kmoníček. V devítičlenném představenstvu jsou dva bývalí výborní hokejisté a odchovanci královéhradeckého ledního hokeje, útočníci Martin Hosták a Jan Hrdina.
Mužstvo by měl nadále trénovat Jiří Mička. Ke změnám dojde rovněž v hráčském kádru. Jisté v tuto chvíli je, že v Hradci Králové nebude nadále působit útočník Jaroslav Roubík, který v baráži pomáhal Ústí nad Labem. Naopak se vrací útočník Martin Koudelka, který vybojoval s Třincem mistrovský titul.
Hradecký hokejový klub chce úzce spolupracovat s extraligovými kluby v Pardubicích a Mladé Boleslavi.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty