Park ponese jméno Skleněnka

Návrh studie atelieru URBAPLAN Nový park by měl v budoucnu vzniknout ve vnitrobloku mezi ulicemi Hořická a Dukelská. Už začátkem dubna odstartovala přeměnu dosud nevyužitého prostoru v samotném centru Hradce Králové rada města. Město následně požádalo občany o pomoc s výběrem vhodného jména pro tuto budoucí oddychovou zónu.

Některé návrhy se shodovaly, jako „Duha" či „Centrální park", a jiné byly studnicí upřímné fantazie jednotlivců jako „Rozinka" či „Dukelský průsmyk". Rada města o prázdninách vybrala ze všech návrhů název „Park Skleněnka", se kterým se dále už bude pracovat do budoucna ve všech fázích spojených s realizací. „Zmíněná plocha je zčásti v majetku města a zčásti v soukromých rukách.

Rádi bychom se co nejdříve s vlastníky dohodli na výkupu pozemků a vyřešili vnitroblok v Hořické ulici jako celek," doplnila náměstkyně primátora města Pavla Finfrlová. Prostor historicky sloužil jako zahrada mateřské školy, avšak delší dobu je již neudržovaný. Ve studii je rovněž uvažováno o zprůchodnění spojnice mezi Dukelskou a Hořickou ulicí, čímž se lépe zpřístupní například i nový terminál HD a významně urychlí pěším přesun mezi těmito důležitými místy v centru.

Ocenění od náměstkyně primátora Pavly Finfrlové převzali: Hana Lhotáková, Helena Soukupová a  Karel Bureš

Předání ocenění

Nad plánkem

Předání ocenění

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty