Park Malšovice: Impérium vrací úder (22.3.2013)

Změna pro Hradec před necelými dvěma týdny zveřejnila svoje stanovisko k záměru Park Malšovice a podiv nad tím, jaké překvapení znamenaly, dle informace od novinářů, pro některé členy vedení města podmínky dodatku smlouvy, který byl schválen zastupitelstvem města vloni v červnu. Protireakce na sebe nenechala dlouho čekat. Po několika dnech se objevilo vyjádření představenstva společnosti FC Hradec Králové a.s., které zafungovalo jako (možná nezamýšlený) pokyn k frontálnímu útoku proti Změně pro Hradec a jejím členům i dalším oponentům z řad veřejnosti.

A tak v prvé řadě fotbaloví rowdies i oficiální tzv. „slušní“ fanoušci schovaní za anonymní přezdívky na svých diskuzních fórech (zejm. www.podlizatky.cz) již opět svolávají trestné výpravy na „Zárubu“. Např. jakýsi pan „La-ti“: „Rozhodl jsem se pro odboj,můžete mě prosím vypsat jména všech známých odpůrců?Vím o Záruboj a Vojtíškoj,ale neznám jejich křestní jména,potřebuji celá jména všech,mám docela dost známých a věřím že se jim povede něco vyhrabat.Pod každým článkem z novin,pod každou reportáží,všude se musí poukazovat na tahle jména škůdců města Hradce Králové!“. Následující diskutující „michal z tr“ pohotově přihazuje mojí e-mailovou adresu: „adam.zaruba(zavinac)krnovice.cz, ma i dva tituly, ale na ty mu kaslu“ (21. 3. 2013). A „La-ti“ vzápětí dnes děkuje: „Michal:díky a ten Vojtíšek se jmenuje jak?A pokud se nepletu,tak tam figurovali minimálně ještě 2 jména ve věci odpůrců stadionu,ne?Potřebuju znát všechny!“. JJ, seznam musí být kompletní…  Musím říct, že zatím to je docela nuda (asi do chvíle než dostanu po hlavě někde za rohem). To, co se tu objevovalo nedávno, byly větší chuťovky, nad kterými jsem se občas i docela dobře pobavil. Ty s lechtivou sexuální tématikou objasňující, co to vlastně ten Záruba dělá s tím Hanouskem na Plachtě, by se sem asi nehodily, ale nemohu se nepochlubit např. tímto úlovkem spíše staršího data: „Chcete tím pane Brescher napsat,že jsme město debilů , připosraných maloměstských přizdisráčů ,kteří nedokáží nikdy nic velkého vybudovat,protože jejich malost jim to nedovolí? Když jim někdo něco šoupne zadarmo,tak si lámou hlavu nad tím,jestli to není podvod a tak radši nic nechtějí.Ubohé ovce. Poslouchají falešné rádobyautority jako jakýsi pan chytrák Záruba. Tento žabožrout a vážkomil,který rozumí i architektuře ovládá pomocí přiblblých českých zákonů celé město a brzdí jeho rozvoj. Záměrně pod rouškou ekologie.Placen diverzanty,samozřejmě. Škoda,že se ještě nenašel nějaký had škrtič,který by tohoto ploskolebce pořádně zatách. Tato drzá žába na prameni s doširoka rozevřenou tlamou stále nenasytně žere. Zřejmě dokud jí někdo na tu tlamu nešlápne. Věřím,že se v Hradci nějaký buran najde. Jinak tady stále budeme 100 let za vopicema. Díky za váš názor pane Brescher.“ (diskutující pan „Jirka Lála“ vloni v srpnu na „Oficiálních stránkách fan-klubu FC Hradec Králové“, hotový literární talent). Musím pogratulovat představenstvu společnosti FC Hradec Králové a.s. ke klientele, kterou jí jiné firmy musejí jen tiše závidět;-)

Na jakémsi anonymním, byť na první pohled seriózně vypadajícím webu www.hkcity.cz s více než 1900 facebookových lajků, propagujícím zejména různé developerské záměry (včetně obchodního centra spol. ECE), u kterého se čtenář nedozví, kdo ho provozuje a připravuje (zájemce se dočte pouze „jsme mladý tým lidí z Hradce Králové“) a všechny články jsou zde zásadně nepodepsané (autorem je vždycky redakce, ale kdo je ta redakce, to se také nikdo na stránce nedozví), to tentokrát pro změnu vzali zase přes architekta Křelinu a jeho územní studii lokality Mileta, kterou dali do jedné latě se záměrem Park Malšovice, aby každý viděl co je to ten Křelina zač. Bohužel to tam ale nakonec asi nejvíce odskákal nevinný redaktor Českého rozhlasu pan Jiří Fremuth, ze kterého hkcity udělalo aktivistu „z občanského sdružení Prosperita, kruhu pro občanskou společnost“ (což je svérázně zkomolený název vytvořený z názvů dvou na sobě nezávislých občanských sdružení). Chudák pan redaktor se teď asi dostane na černý seznam pana „La-ti“ a dostane taky co proto… Jo jo, není nad kvalitní objektivní zpravodajství po hradecku. Kdyby to tak viděl pan prezident… Co by k tomu asi řekl…?:-)

Do třetice jsme s kolegou Martinem Hanouskem obdrželi e-mail (kupodivu neanonymní) od jednoho pana trenéra a rozhodčího v jedné osobě z Třebechovic, kde jsme se dozvěděli, že lžeme, záměrně ničíme fotbal a kazíme práci jiných lidí. Kolega Hanousek se jal trpělivě odpovídat, vysvětlovat, dokládat, upřesňovat a věcně argumentovat a žádat o bližší rozvedení a doložení pánem tvrzených našich zlých skutků. Mnoho úspěchů věru nesklidil a na závěr dlouhého mejlového dopisování jsme se dozvěděli mj, že „Neznám nikoho z FC Hradec Králové, ani jeho fanoušků, kdo by tento projekt nepodporoval, protože je pro nás výhodný[1]. Všichni za něj budeme bojovat a obávám se, že i nečistými metodami...ale tak to je...“. Inu, takové už jsou holt zvyky v tom našem salonu republiky. Aspoň, že tedy konečně víme, na čem jsme…

Dnes bych se rozloučil ještě jednou citací z internetové diskuse hradeckých fanoušků, kde se uživatel s přezdívkou „blackandwhitee“ smutně podivil: „Ale ze media zkresluji fotbalovou subkulturu a nas serviruji divakum jako zver… (+smutný smajlík) (21.03.2013). No, jak se říká, chytrému napověz a hloupého trkni…;-)

Adam Záruba 22. března 2013

PS: Samozřejmě celé toto dění není úplně příjemné a zejména agresívní útoky a výhrůžky na různých internetových stránkách neberu úplně na lehkou váhu. Odpověď co s tím poskytuje poslední rozhovor se zesnulým psychologem Slavomilem Hubálkem, který vyšel nedávno v Literárních novinách a který se týkal neštěstí ve Frenštátu:

Dotaz redaktora: „… Nyní se diskutuje, zda se dalo tomuto činu a všeobecně podobným činům zabránit.“

Odpověď pana Hubálka: „Dá se podobným činům zabránit, ale pouze za cenu tvrdého snížení míry svobody společnosti. Když otevřete internet a podíváte se na internetové diskuse, tak bychom museli na základě této úvahy postavit koncentráky po celé zemi, protože v těch internetových diskusích se objevuje tolik agrese a tolik magorů, kteří jsou potencionálně nebezpeční, že pokud bychom chtěli snížit nebo eliminovat riziko, tak bychom snad museli internovat desetitisíce lidí. To samozřejmě není možné a musíme žít s tím rizikem, že se čas od času něco podobného stane.“.

Tak zatím žiji a čekám, co bude dál…[1] Velice chápu, že je tento záměr výhodný – viz http://votroci.cz/old/view.php?cisloclanku=2010100002&rstema=13):-): „Když minulý rok v létě při besedě u vizualizace projektu "Park Malšovice" generální manažer ECE pan Petr Vávra nadhodil, že by byl rád, abychom všichni viděli jejich obchodní dům Galerii Vaňkovka v Brně, bral jsem to jako zdvořilostní frázi. Nedokázal jsem si moc takovou "exkurzi" představit. Situace a souvislosti však naplánovaly tuto cestu za nás. Před námi byl totiž zápas v Brně !!! Když jsem se zmínil o tomto rok starém nápadu, pan Vávra s radostí souhlasil a vše zasponzoroval.

A tak jsme vyjeli do Brna a strávili příjemných 80 minut v tomto nádherném obchodním komplexu. Opravdovou třešinkou na dortu však bylo posezení v restaurantu Tripoli ve vrchním patře, kde nás usadil přímo ředitel "Vaňkovky" pan Martin Kondrát. Ten nás přivítal už u autobusu, stal se naším průvodcem a k překvapení všech i hostitelem. V restauraci Tripoli bylo vše co jsme snědli a vypili na účet hostitele. Nejdřív jsme si připili cognakem V.S.O.P. a potom se příjemně naobědvali, každý si dal skutečně na co měl chuť bez ohledu na cenu. Náš hostitel na nás nešetřil, vše bylo na nejvyšší úrovni.“Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty