Náměstek primátora Martin Soukup v Polsku s primátorem Wałbrzychu hovořil o spolupráci škol

Ing. Martin Soukup, náměstek primátora Náměstek primátora Martin Soukup v pátek 18. června navštívil partnerské město Wałbrzych (Polsko), kde s primátorem Wałbrzychu Piotrem Kruczkowskim hovořil o projektu Poznávání nezná hranic, na kterém obě města díky dotaci Evropské unie spolupracují. Díky tomuto projektu se uskuteční několik výměnných pobytů – řada žáků z hradeckých škol se podívá do partnerského města. První výjezd hradeckých žáků do Polska v rámci tohoto projektu je naplánován na září. V pátek se k tomuto tématu v Polsku konala tisková konference.

„Projekt Poznávání nezná hranic navazuje na již uskutečněný projekt Poznejme se navzájem. Ani nový projekt však nevnímáme jako konečný. Hradec Králové a Wałbrzych spolu díky podpoře Evropské unie spolupracují dlouhodobě,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Dále uvedl: „Dá se říci, že díky dotaci Evropské unie teď pokládáme určité základy mezinárodního sociálního smíru. Náš společný projekt je totiž zaměřen na děti, které se zúčastní výměnných pobytů. Poznají jiný kraj, mohou v Polsku navázat kamarádské vztahy a s novými přáteli si dopisovat. A až tyto děti vyrostou, bude jim přeshraniční spolupráce připadat jako samozřejmá věc.“

Budova magistrátu ve Wałbrzychu

Budova magistrátu ve Wałbrzychu.

 

Foto z tiskové konference ve Wałbrzychu

Náměstek primátora Martin Soukup (vpravo) s primátorem Wałbrzychu Piotrem Kruczkowskim.

 

Foto z tiskové konference ve Wałbrzychu

Foto z tiskové konference ve Wałbrzychu.

  

Foto z tiskové konference ve Wałbrzychu

Foto z tiskové konference ve Wałbrzychu.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty