Na opravy škol má Hradec jen zlomek toho, co by potřeboval

Mladá fronta DNES | 7.6.2011 | rubrika: Kraj Hradecký | strana: 1 | autor: (kvi)

HRADEC KRÁLOVÉ Přestože náměstek hradeckého primátora Martin Soukup ještě vloni sliboval, že město v následujících čtyřech letech investuje do škol 50 až 100 milionů ročně, letos radnice vydá z rozpočtu jen zlomek této částky.
Na nejnutnější rekonstrukce základních a mateřských škol musí stačit 15 milionů korun, dalších 7 je připraveno na revize, drobné opravy a případné havarijní stavy.
„Na opravy máme letos 22milionů korun, ale potřebovali bychom samozřejmě daleko víc, hlavně na okna a fasády. Technické služby města začnou s opravami o prázdninách,“ řekla vedoucí odboru školství na hradeckém magistrátu Alena Synková.
Už teď se opravuje základní škola Bezručova, kde se zatím pracuje v tělocvičně. Novou omítku i okna zaplatí evropské sociální fondy. Téměř tři miliony bude stát oprava střechy na školní jídelně v Základní škole Josefa Gočára, kde je poškozena hydroizolace a kam zatéká. V létě se budou rekonstruovat toalety na základní škole Mandysova a v mateřské škole v Třebši. Nové sociální zařízení budou od září děti využívat i na ZŠ ve Štefcově a Štefánikově ulici. Opět se ale nedostane na mateřskou školu Klíček v Urxově ulici. Tam se hospodářský pavilon s jídelnou, kuchyní a kancelářemi pomalu propadá do základů a stropy musí dokonce podpírat vzpěry.
„Vloni se udělaly sádrokartonové stropy, ale letos se zatím nic dít nebude. Nebezpečí zatím nehrozí, ale výhledově se to určitě řešit musí, od města máme přislíbenu investici na příští rok,“ uvedla ředitelka školky Kateřina Nováková.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty