Na motorkách ani čtyřkolkách se v lese jezdit nesmí

mesto.png Velkým problémem hradeckých lesů jsou motorkáři a řidiči terénních čtyřkolek. Informoval nás o tom ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

„Zvyšuje se nejen počet motorkářů a řidičů čtyřkolek, kteří jezdí v lese, ale stoupá i jejich agresivnost vůči nám i návštěvníkům lesa. Někteří z nich dokonce jezdí se zakrytými značkami. Les je městským majetkem, nicméně jízda na terénních vozidlech ho ničí,“ konstatoval Milan Zerzán.

Městská policie tyto případy zatím neřešila. „Pokud by dotčený motorkář v lese strážníkovi zastavil, strážník by s ním musel sepsat oznámení o přestupku, které by předal k řešení příslušnému správnímu orgánu magistrátu města. Nejedná se zde o spáchání přestupku na pozemní komunikaci, byť jsou na vjezdech osazeny závory a značky zákaz vjezdu motorových vozidel, ale o přestupek podle Zákona o lesích,“ konstatovala Eva Čížková, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

„Do městských lesů motorky ani jiná motorová vozidla nepatří. Ač jsem motorkář, město nebude tyto výstřelky trpět,“ zdůraznil náměstek primátora Martin Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty