MŠ Albertova po rozsáhlé rekonstrukci oslaví výročí

Foto z rekonstrukce MŠ Albertova Zhruba čtyři a půl milionu korun si vyžádala rozsáhlá rekonstrukce MŠ Albertova. Kuchyně se z patra stěhovala do přízemí, oprav se dočkaly i veškeré prostory umýváren a šaten. Zlepšily se rovněž podmínky pro zaměstnance, kteří mají novou šatnu s příslušenstvím. Součástí rekonstrukce byla také výměna oken. Padesáté výročí od založení školky sice uplynulo již na začátku předešlého školního roku, nicméně oslava se uskuteční až letos – 30. září školka oslaví jedenapadesátiny.

„Padesáté výročí jsme si významněji nepřipomínali – domluvili jsme se totiž, že pořádnou oslavu uděláme až po rozsáhlé rekonstrukci. Na 30. září připravujeme Den otevřených dveří a setkání bývalých zaměstnanců. Mohou se k nám přijít podívat nejen bývalí absolventi a pracovníci, ale i široká veřejnost. Chystáme pestrý program,“ řekla vedoucí učitelka MŠ Albertova Eva Hrubá.

Dodala, že kromě vystoupení dětí a prohlídky jednotlivých prostor bude jistě zajímavá také výstava dobových hraček a výstavka fotografií zachycující historii MŠ.

„Díky stavebním úpravám se v MŠ Albertova nejen zlepšily podmínky pro děti i zaměstnance, ale celkem o šest míst se také zvýšila kapacita školky, ve které je teď šestapadesát míst,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

Eva Hrubá řekla, že do budoucna by ještě školka potřebovala úpravu zahrady a její doplnění novými herními prvky. „V rámci rekonstrukce teď byla zavedena vodovodní síť až na zahradu, což by v budoucnu mohl být dobrý základ pro vybudování menšího mlhoviště. Z herních prvků bychom uvítali zejména houpačky, prolézačky a domeček, je nám však jasné, že vše je otázkou financí,“ konstatovala Eva Hrubá.

Níže uvedené fotografie jsou ze začátku srpna, kdy v budově MŠ byl čilý stavební ruch.

Foto z rekonstrukce MŠ Albertova

Foto z rekonstrukce MŠ Albertova

Foto z rekonstrukce MŠ Albertova

Foto z rekonstrukce MŠ Albertova

Foto z rekonstrukce MŠ Albertova

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty