Městské lesy plánují další opravy lesních komunikací

Znak Městských lesů Hradec Králové Městské lesy Hradec Králové na příští roky plánují dokončení opravy lesní cesty Písečnice – a to od hájovny U dvou šraňků k mostku u rybníka Výskyt. Rekonstrukce této cesty je vyčíslena na 3,5 milionu korun. Rovněž se plánuje oprava Hradečnice, která si vyžádá 8 – 10 milionů. Tyto rekonstrukce jsou připravovány na příští roky, letos mají Městské lesy Hradec Králové v rozpočtu zhruba 600 tisíc korun na drobnější opravy lesních komunikací, dále přibližně milion korun na opravu lávek, výrobu mostků s kamennými čely a další drobnější opravy.

„Na Písečnici budeme letos žádat o dotace z evropských zdrojů, co se týče opravy Hradečnice, budeme jednat s městem. Zaměřujeme se samozřejmě nejen na přípravu rozsáhlých projektů, ale také na běžnou opravu lesních komunikací, kterých máme přibližně 250 kilometrů. Drobnější opravy děláme především v jarním a podzimním období,“ konstatoval ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán. 

„Městské lesy chtějí pokračovat nejen v opravě lesních cest, ale plánují také řadu dalších zajímavých projektů, mezi které patří například vybudování sítě naučných stezek či stavba dřevěné rozhledny. Všechny tyto záměry za vedení města vítám, protože je jejich cílem zatraktivnit lesy pro hradecké občany,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty