Městské lázně i bazén čeká odstávka

Pohled na Koupaliště Flošna - Od 21. května bude moci veřejnost plavat v novém Koupališti Flošna Plavecký bazén bude kvůli plánované odstávce uzavřen od 3. července do 1. srpna, Městské lázně nebudou ze stejného důvodu v provozu od 30. srpna do 17. září. Zahájení provozu v bazénu již v srpnu bylo vloni hradeckou veřejností přijato velmi kladně – v srpnu tento bazén navštívilo zhruba deset tisíc osob. Letos bude sice otevřeno Koupaliště Flošna, přesto se předpokládá, že si bazén opět najde své návštěvníky.

„V průběhu letní odstávky padesátimetrového bazénu bude nutné realizovat naplánované opravy a údržbu zařízení, které nelze udělat za běžného provozu. Dojde například k opravě omítek a malování veřejných prostor, dále ke kontrole a opravám ocelového potrubí, ventilů vodního hospodářství, revizi a opravám jednotek vzduchotechniky pro bazénovou halu a šatny, také ke kontrole a doplnění náplně pískových filtrů, mytí severní prosklené stěny, mytí bazénové vany a dalším pracím,“ uvedla Jaroslava Bernhardová, která je pověřena řízením Správy nemovitostí Hradec Králové.

Také v Městských lázních se v průběhu odstávky uskuteční řada prací: „Plánuje se například revize a oprava tobogánu, kontrola soustrojí vlnobití, oprava turniketů, oprava dlažby brodítka u sauny, dezinsekce celého objektu, oprava dlažby a spárování v celém prostoru Městských lázní a další práce,“ řekla Jaroslava Bernhardová.

Zdůraznila, že zatímco v loňském roce mohli lidé v době odstávky Městských lázní a bazénu chodit k vodě buď k blízkým písníkům, na koupaliště do Třebechovic, do Lodína, do Pardubic či jinam, letos navíc budou mít možnost navštěvovat hradecké Koupaliště Flošna, v němž se začne plavat od 21. května.

„Předpokládáme, že se na Koupaliště Flošna budou sjíždět lidé z širokého okolí, přejeme si však hlavně, aby se stalo oblíbeným cílem vodních radovánek hradeckých obyvatel. Ceny jsou tam příznivé, navíc byl nastaven systém slev, takže věřím, že návštěvníci Koupaliště Flošna budou spokojeni,“ doplnil náměstek primátora Martin Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty