Město vydalo publikaci o mateřských školách

Obálka publikace o MŠ V rámci edice Radnice město v tomto týdnu vydalo publikaci nazvanou Přehled mateřských škol v Hradci Králové – 2010, která je uceleným přehledem všech školek na území Hradce Králové, které zřizuje město. Jejími autory jsou Alena Synková, vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže, a Petr Neckař, odborný asistent náměstka primátora Martina Soukupa. Publikace je zdarma k dostání nejen ve všech mateřských školách, ale také v městských informačních centrech a na magistrátním odboru školství.

„Vydávání publikací vnímáme jako službu pro veřejnost. V rámci naší edice již vyšlo několik brožur a v jejich vydávání budeme pokračovat. Všechny publikace, které vycházejí v rámci edice Radnice, jsou tematicky zaměřeny. Je o ně vždy velký zájem. Teď připravujeme brožury o službách pro seniory a zdravotně postižené, rovněž chystáme publikaci o šikaně,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

V brožuře Přehled mateřských škol v Hradci Králové čtenáři najdou základní informace o mateřských školách, například kontakty či údaje o rozšířených činnostech jednotlivých MŠ. Autoři dali také prostor ředitelkám, řediteli a vedoucím učitelkám MŠ, kteří každý za svou školku odpověděli na otázku, proč by doporučili rodičům, kteří pro své dítě vybírají MŠ, právě jejich mateřskou školu.

„Čtenáři si i díky tomu mohou snadno udělat obrázek o nabídce jednotlivých školek. V každém případě je vhodné, aby se s vybranou školou rodiče ještě před zápisem seznámili, aby ji navštívili – například v rámci připravovaných dnů otevřených dveří. Do kterékoliv školky však mohou po předchozím objednání přijít i mimo tyto dny,“ konstatovala Alena Synková.

Uvedená publikace je ke stažení po kliknutí na následující odkaz:

pdf Přehled mateřských škol v Hradci Králové, 2010.pdf, (8,78 MB)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty