Město podporuje tábor pro děti ze sociálně slabých rodin a pro děti s poruchami chování

Foto z tábora Až do 11. srpna v rekreačním areálu Pecka potrvá tábor pro děti z hradeckých sociálně slabých rodin a pro děti s poruchami chování, který ve spolupráci s městem Hradec Králové uspořádalo občanské sdružení Salinger. Dne 3. srpna tuto akci, která začala v neděli, navštívili i zástupci města - v čele s náměstkem primátora Martinem Soukupem a radní Naďou Štěrbovou.

Děti jsou na tento tábor vybírány z rodin klientů magistrátního odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Letos se ho účastní celkem 45 chlapců a děvčat ve věku od jedenácti do osmnácti let. „Nejedná se o klasický tábor, ale o sociálně aktivizační službu. Jde již o tradiční rekreačně výchovnou akci, která má velký pozitivní vliv v oblasti sociálně právní ochrany dětí i v oblasti prevence kriminality,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

„Na tomto táboře se totiž pokračuje v péči, kterou dětem v průběhu roku poskytuje magistrátní odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Některé z těchto dětí jsou zařazeny v různých resocializačních programech, mezi něž patří například Sanace rodiny,“ dodal koordinátor prevence kriminality Jiří Kotala.

Pro děti je na táboře připraven pestrý program plný her a soutěží. „Větší děti se například účastní celotáborové hry, která je zaměřena na jednotlivé svátky v roce. Chystáme se také na výlet na hrad Pecka a do ZOO ve Dvoře Králové. V pátek k nám přijedou hradečtí policisté, kteří dětem ukážou různé druhy policejních technik,“ uvedl Jan Souček, hlavní vedoucí tábora. Podotkl, že se akce zatím obešla bez výchovných problémů.

„Celkové náklady na uspořádání tábora jsou 350 tisíc korun, v této částce jsou nově i prostředky na pořízení cen do soutěží v hodnotě 25 tisíc, které uhradilo ministerstvo. V letošním roce se na financování tábora nepodílelo jen město Hradec Králové, ale také Ministerstvo vnitra České republiky, které přispělo celkem 130 tisíc. Město zaplatilo 190 tisíc. Rodiče hradili symbolickou částku – za jedno dítě zaplatili 700 korun, když na tábor poslali dvě děti, za každé z nich zaplatili 600 korun,“ konstatoval Martin Soukup. Dodal, že náklady na tento rekreačně výchovný pobyt jsou sice vyšší než by stálo uspořádání klasického tábora, nicméně na této akci musí být dle zákona kvalifikovaní odborníci. „Všichni vedoucí tábora a praktikanti mají vzdělání v sociální oblasti,“ doplnil Jan Souček.

„V posledních letech se na těchto táborech vystřídalo už několik stovek dětí, které mnohdy nic podobného nezažily. Z různých důvodů, především finančních, by se na klasický tábor nedostaly. Tuto tradiční rekreačně výchovnou akci plánujeme podporovat i v dalších letech,“ řekl Martin Soukup.

Foto z tábora

Foto z tábora

Foto z tábora

Foto z tábora

Foto z tábora

Foto z tábora

Foto z tábora

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty