Město opravuje školy, další mnohamilionové investice jsou v plánu

Tento snímek, který byl pořízen koncem loňského roku, zachycuje děti v MŠ Plotiště - Sever, která byla vloni rekonstruována. Město se v současnosti stará o 54 budov MŠ, ZŠ, ZUŠ a DDM. Nutné investice, které by měly v letech 2010 až 2014 směřovat do hradeckých škol a školských zařízení, jsou plánovány zhruba na 530 milionů korun, z toho opravy, které jsou z městského rozpočtu v průběhu letošního léta dělány v mateřských a základních školách, jsou vyčísleny zhruba na 17 milionů. Desítky milionů do oprav školních budov by měly jít i v příštím roce.

Ve školách a školkách se teď dělá řada oprav, například v MŠ Plačice se opravuje sociální zařízení a v MŠ Třebechovická střechy. Opravuje se také vchod v MŠ Třebeš a kuchyňka v ZŠ Bezručova. V MŠ Albertova je dokončována výměna oken, v MŠ Urxova je opravován hospodářský pavilon a spojovací chodba. V této MŠ se ještě bude vyměňovat hygienické zařízení. V MŠ Slatina dělníci vyměňují dveře a okna. Realizovány a plánovány jsou i další opravy.

„V současné době se ukazuje, že je pro město výhodné stavět. V době hospodářské krize, o které se stále mluví a píše, se nám daří šetřit. Na opravu mateřské školy v Albertově ulici jsme měli původně vyčleněno zhruba 700 tisíc korun, ale nakonec nás výměna oken, která je teď dokončována, díky výběrovému řízení přijde zhruba na 420 tisíc,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

V letošním roce ještě město zaplatí zhruba 8 milionů za výstavbu nové mateřské školy v Kuklenách, která by měla být otevřena již v listopadu.

V současné době se připravuje rozpočet na příští rok, i v něm se musí počítat s řadou oprav školních budov. „Máme připraven rozpočtový rámec, který budeme postupně upřesňovat. Je otázkou, zda se nám podaří vše uplatnit. V návrhu máme například opravu budovy Jesličky pro ZUŠ Na Střezině za zhruba 20 milionů, dále rekonstrukci mateřské školy Montessori ve Štefcově ulici za 25 milionů a například rekonstrukce školních hřišť u základních škol Sever a Milady Horákové v součtu za 35 milionů. Musí se investovat mimo jiné i do dalších dětských hřišť - ať už jsou v areálu mateřských škol nebo na sídlištích… Nutných investic nás čeká stále dost,“ uvedl Martin Soukup.

Dodal, že mezi prioritní investiční akce patří nejen školní hřiště, ale i zateplování budov ZŠ Habrmanova a ZŠ Bezručova, na které město čerpá dotace z Evropských fondů.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty