Město dětem v ZŠ Bezručova nechá postavit nové hřiště

Náměstek primátora Martin Soukup U ZŠ Bezručova bude rozšířeno školní hřiště, u něhož bude i bezpečnostní kamerový systém. Radní v dubnu schválili podmínky pro zadání výběrového řízení, hřiště u školy vznikne ještě letos. Město za něj zaplatí zhruba šest milionů. Díky této investici tak v Hradci Králové vznikne další školní hřiště s bezprašným povrchem, které bude otevřeno i veřejnosti – a to v rámci projektu Otevřená školní hřiště.

„Projekt na rozšíření školního hřiště počítá s vybudováním čtyřpruhové rovinky atletické dráhy o délce šedesát metrů, která bude mít umělý povrch. Vznikne rovněž prostor pro skok do dálky s třiatřicetimetrovou rozběhovou dráhou – také s umělým povrchem. Díky velikosti víceúčelového hřiště bude možné různobarevným nalajnováním rozlišit sportoviště pro odbíjenou, malou kopanou, házenou a badminton. Součástí hřiště bude plocha s nepravidelným půdorysným tvarem, která bude určena pro skok do výšky. Chybět nebude ani konstrukce pro košíkovou, streetball a další sportovní aktivity. Prostor pro vrh koulí je navržen z betonu s protiskluzovou úpravou, vržiště z antuky,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Dodal, že při stavebních pracích se udělají i sadové úpravy, přeložky vodovodu, odvodnění, oplocení a drobné terénní úpravy.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty