Lampy pohlídá světlonoš

Hradecký deník | 8.12.2011 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1 | Autor: JITKA HODASOVÁ | Téma: Magistrát města Hradec Králové

Magistrát chce zastaralý a nesourodý systém veřejného osvětlení postupně obnovovat podle koncepce, která by měla vzniknout do konce letošního roku. Jeho opravy budou stát město miliardu korun.

Hradec Králové - Město chce v horizontu dalších několika let dát do pořádku veřejné osvětlení ve svých ulicích. Lampy jsou na mnoha místech zastaralé, někde město zadarmo svítí soukromníkům, celý systém je nesourodý a neúsporný, což při nejrůznějších opravách činí problémy. „Do konce roku vypracujeme koncepci, která by měla systém veřejného osvětlení řešit, celou agendu bude mít na starosti speciálně určený člověk - takový světlonoš,” uvedl Jindřich Vedlich, náměstek primátora.
„Ve městě je více než deset tisíc sloupů veřejného osvětlení, z nichž je mnoho postupně dosluhujících a mnoho za hranicí své životnosti,” uvedl Martin Soukup, náměstek primátora. Starost o veřejné osvětlení zůstane na bedrech technických služeb města, investovat do úprav bude tedy město ze svého rozpočtu. Částka by se celkem měla vyšplhat až k jedné miliardě korun, peníze však magistrát proinvestuje v průběhu příštích dvaceti let. Světla se tedy nebudou měnit všechna najednou, ale postupně. Měly by se minimalizovat i náklady na spotřebu elektrické energie instalací úsporných svítidel a žárovek.
Nová koncepce už bude závazná pro všechny nově vznikající lokality. Součástí celého projektu bude světelná dopravní signalizace.

Region| Východní Čechy

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty