Labyrint Divadla Drak: Už dvě tisícovky návštěvníků

Labyrint Divadla Drak Za první měsíc provozu přivítal Labyrint Divadla Drak už dva tisíce návštěvníků. Přibližně polovina dorazila během festivalu Divadlo evropských regionů v posledních deseti červnových dnech.

Novinka mezi hradeckými turistickými atraktivitami si tak našla své místo v nabídce cestovního ruchu ve městě a potvrzuje roli jedné z hlavních letošních turistických událostí. „Těší nás tato poměrně vysoká čísla návštěvnosti. Svědčí o tom, že náš záměr nabídnout netradiční muzeum loutek, obohacené o interaktivní prostor divadelní laboratoře, se přesně setkal se zájmem našich návštěvníků,“ říká ředitelka divadla Eliška Finková. Těší ji radost každého návštěvníka, ať dětského nebo dospělého. „Velkou radost mám také z ohlasů zahraničních hostů, kteří k nám během festivalu zavítali z mnoha, nejen evropských zemí. Gratulovali nám k unikátnímu projektu, který má srovnatelné evropské parametry,“ dodává ředitelka.

Zájem veřejnosti o Labyrint těší i město Hradec Králové, díky jehož finanční podpoře se mohla uskutečnit rekonstrukce původního kasárenského objektu na moderní divadelní prostor. „Snažíme se nabídnout vyžití pro všechny generace, v duchu toho, že chceme stále být městem přátelským celé rodině. Labyrint Divadla Drak je dobrou ukázkou atraktivity, kterou může navštívit celá rodina, od dětí až po jejich prarodiče,“ říká náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.

Ačkoliv divadla o letních prázdninách uzavírají své brány, v Labyrintu Divadla Drak se divadelní prázdniny nekonají. „Otevřeno máme samozřejmě i v létě po celý týden kromě pondělí, od deseti do sedmnácti hodin,“ dodává Eliška Finková.

Labyrint Divadla Drak, jehož autorem je výtvarník Marek Zákostelecký, tvoří celkem tři zásadní prostory: studiová scéna, netradiční muzeum loutek a divadelní laboratoř. Muzeum loutek nepředstavuje tradiční statický model muzea – drakovské muzeum přímo vyžaduje, aby se návštěvníci do prohlídky aktivně zapojili. V tematických vitrínách jsou instalovány loutky ze slavných inscenací divadla. Divadelní laboratoř je experimentálním prostorem, kde návštěvníci nahlédnou pod pokličku vzniku divadelního představení a dostanou šanci stát se na chvíli výtvarníkem, kostymérem, režisérem nebo dokonce hercem.

Zdroj: TZ Divadla Drak

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty