Město opět zahájí kurzy Internet pro seniory – seniorhk.cz

Internet pro seniory Statutární město Hradec Králové ve spolupráci s jedenácti základními školami opětovně uspořádá od 10. února 2010 bezplatné kurzy Internet pro seniory – seniorhk.cz pro začátečníky a pokročilé. Výuka bude probíhat jedenkrát týdně - obvykle mezi 14. – 17. hodinou, a to v délce 60 minut. Termíny výuky (den a hodina) na jednotlivých školách byly uchazečům zaslány formou pozvánky před začátkem kurzů. Ukončení kurzů je plánováno na červen 2010. Kurzy se uskuteční v těchto základních školách: Sever, Mandysova, J. Gočára, Bezručova, Jiráskovo nám., Úprkova, Nový Hradec Králové, Štefánikova, Kukleny, Plotiště a Svobodné Dvory.

Všechny kurzy budou slavnostně zakončeny předáváním diplomů o absolvování kurzů. V prosinci se zakončení loňských kurzů konalo v ZŠ na Jiráskově náměstí, diplom získalo celkem 244 seniorů.

„O počítačové kurzy mají senioři stále velký zájem, což nás velmi těší. Absolventi kurzů jsou spokojeni, naučí se řadu věcí, které jim mohou pomoci například v komunikaci s přáteli, kteří žijí daleko. Vzhledem k velkému zájmu seniorů o výuku bude město v tomto projektu pokračovat,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

„Zajímavé je to, že v předešlých kurzech seniory vyučovali žáci ze škol, v nichž se kurzy konaly. Seniorům, samozřejmě pod dohledem pedagogů, například vysvětlovali, co a jak mají s počítačem dělat – jak ho zapnout, jak napsat text ve wordu, jak napsat e-mail, jak pracovat s internetem a podobně. Stejně tomu bude i letos,“ uvedla Alena Synková, vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Jedním z frekventantů loňského kurzu byl Stanislav Sivera. „Kurz jsem absolvoval společně se svou manželkou. Přihlásil jsem se, protože přes počítač můžu komunikovat s celým světem. Mohu díky tomu být v kontaktu s lidmi, se kterými jsem se roky neviděl. Dopisuji si teď s lidmi ze Švýcarska, z Belgie, ze Španělska, mám tam známé. Je to daleko výhodnější, než kdybychom si psali dopisy,“ řekl Stanislav Sivera. V ZŠ na Jiráskově náměstí se konaly dva kurzy – pro začátečníky a pro pokročilé. „Myslím si, že senioři byli v kurzech nadšeni, ale byli stále náročnější. Zpočátku jim stačilo, když věděli, jak se například pouští počítač a píše e-mail, teď se už však často zajímali i o ICQ, Skype, internetové bankovnictví a podobně,“ podotkla ředitelka uvedené školy Alena Hradílková.

Náměstek primátora Martin Soukup dodal, že mezigenerační projekt Internet pro seniory – seniorhk.cz byl vysoce hodnocen v rámci prestižní soutěže Obec přátelská celé rodině. „Také díky tomuto projektu naše město v této celostátní soutěži zvítězilo,“ konstatoval Martin Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty