Koupaliště Flošna už slouží veřejnosti

Koupaliště Flošna Datum 20. května 2010 se výrazně zapsalo do novodobé historie Hradce Králové. Bylo totiž otevřeno Koupaliště Flošna, o kterém se ve městě dlouhá desetiletí jen a jen mluvilo. Stálo 350 milionů. Koupaliště má otevřeno každý den od 9 do 21 hod. Plavecká sezona potrvá do září.

Náměstci primátora Martin Soukup a Josef Malíř ve čtvrtek 20. května symbolickým otevřením brány otevřeli nové Koupaliště Flošna veřejnosti. Hned poté přivítali historicky prvního návštěvníka. Jako první turniketem prošel Pavel Vaňouček z Vrchlabí, který od zástupců města dostal tašku s drobnými upomínkovými dárky.

Veřejnost si v rámci slavnostního otevření mohla prohlédnout veškeré prostory venkovního koupaliště. Pro návštěvníky byl připraven pestrý program plný soutěží a hudebních vystoupení. Nechybělo ani slavnostní přestřižení pásky, před nímž primátor Otakar Divíšek řekl: „Jako sudička bych popřál, aby se koupališti dařilo, aby všichni byli spokojeni a aby tu nebyly úrazy. Ať se nám všem tady dobře koupe.“

Na letním venkovním koupališti, které provozuje městská příspěvková organizace Správa nemovitostí Hradec Králové, mohou návštěvníci využívat padesátimetrový plavecký bazén, rekreační bazén s různými atrakcemi (například s dvojitým proudovým kanálem a vodní číší), dětský bazén, tobogány (jeden klasický tobogán, jeden tobogán na duše a skluzavku Jump) s dojezdovým bazénem tvořeným línou řekou, nechybí například ani dětský koutek se zastíněním a hřiště pro plážové sporty.

Zatímco letní koupaliště bude otevřeno vždy od května do září, ostatní části areálu jsou veřejnosti k dispozici celoročně. Po celý rok tedy mohou návštěvníci v areálu Koupaliště Flošna navštěvovat welness studio, restauraci s bowlingem, squashové kurty a prostory pro fitness.

„Věřím, že Koupaliště Flošna bude příjemným prostředím nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Bazény lze vyhřívat, takže i kdyby se v průběhu sezony zhoršilo počasí, tak koupaliště bude svým návštěvníkům připraveno nabídnout možnost příjemného plavání v teplé vodě,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

V rámci slavnostního otevření zástupci města ocenili žáky hradeckých škol, kteří zaslali nejlepší návrhy do soutěže o název koupaliště. Autorkou vítězného názvu koupaliště je Eliška Ryšánková ze ZŠ M. Horákové.

Jedním z prvních návštěvníků koupaliště byl šestiletý Pavel Peca. „Koupaliště se mi moc líbí. Těším se, až sem budu chodit. Nejvíc se těším na tobogán,“ řekl.

Koupaliště Flošna - otevření

Koupaliště Flošna

Foto z otevření Koupaliště Flošna

Ceník Koupaliště Flošna

 

ANKETA: Jak se vám líbí nové Koupaliště Flošna?

Karel M., důchodce:

Karel M., důchodce

„Je škoda, že se koupaliště neotevřelo dřív. Ocenili by to lidé, kteří jsou dnes v důchodu a na koupání už moc nejsou, ale mladým přejeme, aby si to užili. Pro Hradec je nové koupaliště velké plus, protože nic takového tady nebylo. Mohlo se na Stříbrňák nebo na nějaký rybník kolem Hradce, ale něco takového, to tu skutečně chybělo.“

Michal Moravec, člen komise rady města pro rozvoj cestovního ruchu:

Michal Moravec, člen komise rady města pro rozvoj cestovního ruchu

„Koupaliště je nádherné. Jsem z něj nadšený, protože Hradec má konečně atrakci, kterou budou nadšeně využívat nejen obyvatelé města, ale bude sloužit k přilákání turistů z blízkého i dalekého okolí. Pomůže rozvoji turistiky v celé oblasti. Vzhledem k tomu, že mám tři děti, koupaliště s nimi v brzké době navštívím. Děti se hrozně těší. A manželka se těší, až si odpočine ve welness studiu.“

Martin Fuksa, žák ZŠ Štefánikova:

Martin Fuksa, žák ZŠ Štefánikova

„Koupaliště Flošna se mi moc líbí. Je hezké. Podle mě to je zatím úplně nejhezčí koupaliště, na kterém jsem kdy byl. Nejvíc se mi líbí tobogány. Těším se, až sem budu chodit. Plávání ve velkém plaveckém bazénu jsem si už vyzkoušel. Voda se mi ze začátku zdála trochu studená, ale hned jsem si zvykl a po chvilce už se mi zdála teplá.“

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty