Knihovna se mění před očima

Hradecký deník | 7.6.2011 | rubrika: Hradecko | strana: 3 | autor: (jap)

Co jsme psali před pěti lety

Hradec Králové –Cose událo před pěti lety, očem jsme psali a jaký je dnes pohled na věc? Zajímavé srovnání, kam se události pohnuly, bude pravidelně přinášet na svých stránkách Hradecký deník.
Knihovnu navrhne herec Sklepa Vávra Hradec Králové – Tvář novému sídlu městské knihovny, která vznikne přestavbou bývalé továrny Vertex ve Wonkově ulici,dá herec divadla Sklep a architekt David Vávra. Rozhodla o tom městská rada. „Pana Vávru jsme oslovili na základě referencí. Je to renomovaný architekt, který má zkušenost s rekonstrukcí podobných objektů i v zahraničí,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup. Stavba nové městské knihovny město přijde zhruba na 200milionů korun. „O zahájení rozhodne zřejmě až zastupitelstvo, které vzejde z voleb v roce 2006,“řekl Soukup.
Takto vypadala situace s přestavbou továrny Vertex před pěti lety. Článek vyšel 8.června 2006.
Přestavba bývalé továrny Vertex ve Wonkově ulici na Centrum celoživotního vzdělávání, ve kterém bude sídlit Knihovna města Hradce Králové, úspěšně pokračuje. Otevřít by měla na podzim roku 2012. Nové prostory nabídnou čtenářům veškeré vymoženosti. Vzniknou studovny s osobními boxy, k dispozici bude přednáškový sál, literární kavárna i oddělení pro nevidomé.

Region| Východní Čechy

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty