Jaký scénář asi čeká na sošné dílo

Hradecký deník | 3.3.2011 | rubrika: Královéhradecký kraj | strana: 2 | autor: (jo)

Hradec Králové – Ulrichova socha již ve městě vzbudila mnoho reakcí. Její umístění je problematické. Město a autor objektu jednají o různých variantách.
Do toho se ještě zapojili se svojí vlastní iniciativou petičníci. Ti skulpturu ve stávající lokalitě odmítají.,,Kolegium právníků navrhlo i krajní variantu o případném uložení sochy do depozitáře. Myse budeme věnovat dalším jednáním a chceme pracovat na původních verzích,“ přiblížil situaci mezi městem a Stanislavem Hanzíkem, zhotovitelem sochy, královéhradecký primátor Zdeněk Fink. Socha je v současné době koncipována tak, že se František Ulrich „dívá“ ze svého místa na bod kde se sbíhá nový a starý Hradec.,,Nyní vadí lidem umístění, a proto myslím, že přemístění by mělo být v pořádku,“ upřesnil Fink.
Se sochařem Stanislavem Hanzíkem probíhají jednání. Posledně s ním rozmlouvali náměstkové Martin Soukup a Josef Krofta.,,Sdělil jsem jim, zřejmě ostřejší formou, svá stanoviska, která nejsou publikovatelná,“ uvedl Stanislav Hanzík.
Ten rovněž chystá pamětní list, v němž by rád objasnil důvody právě takové realizace.,,Mám již sestavenou osnovu. Chci brožuru vydat vlastním tiskem a rád bych v ní sesumarizoval základní fakta a odpověděl pár otázek. Co jsem tím zamýšlel? Jak jsem postupoval?“ přiblížil Hanzík.
Autor díla před vlastní realizací nastudoval spoustu materiálů.,,Překvapila mě neinformovanost občanů a hlavně způsob, jak moji sochu řešili na univerzitní půdě,“ uzavřel Hanzík.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty