Jaká bude budoucnost Vrbenského kasáren?

mesto.png Radní 8. února souhlasili s vypsáním výběrového řízení na investora přestavby a prodej areálu Vrbenského kasáren. Minimální prodejní cena je 15 013 800 Kč.

Objekt Vrbenského kasáren město před několika lety získalo převodem od armády a chce najít investora, který by přišel s nápadem, jak by mohla být stavba využita. „Prodejní cena pokryje náklady spojené s převodem objektu. Město si přeje, aby v současné době chátrající prostory kasáren mohly sloužit občanům,“ uvedl náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

Jedná se o starou kasárenskou budovu, která je kvůli svému dispozičnímu řešení vhodná například pro kancelářské prostory nebo také pro výuku. Budova stojí v městské památkové zóně, je tedy nutné respektovat požadavky orgánů památkové péče.

Radní na svém jednání schválili rovněž složení komise pro hodnocení nabídek výběrového řízení na investora a budoucího kupujícího areálu Vrbenského kasáren. Pokud vše půjde dobře, jasno o možném využití objektu by mohlo být zhruba v polovině letošního roku.

„Při výběrovém řízení se bude hodnotit nejen nabízená cena, ale také předložený záměr využití objektu. V podmínkách výběrového řízení chceme jasně deklarovat, že výhodu budou mít projekty se sociálním, zdravotním nebo vzdělávacím charakterem,“ řekl Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty