Hřiště u mnohých škol a školek jsou otevřena i veřejnosti

HÅ™iÅ¡tÄ› MÅ  Pohádka Od dubna do října mohou rodiče s dětmi v určených dnech a hodinách navštěvovat dětská hřiště u sedmi mateřských škol a šestnáct školních hřišť u základních škol zřizovaných městem. Přesná provozní doba je napsána na provozním řádu každého hřiště, úplný seznam hřišť (včetně otevírací doby a kontaktů na správce hřišť) je uveden na stránkách www.hradeckralove.org/urad/hriste .

Správce hřišť u „základek“ zdarma půjčuje sportovní pomůcky

„Hřiště u některých mateřských škol jsme veřejnosti zpřístupnili v rámci projektu Otevřená dětská hřiště. Hřiště u školek jsou využívána zejména dětmi z mateřských škol, nicméně o víkendech od dubna do října je mohou navštěvovat i rodiče s dětmi,“ konstatovala Alena Synková, vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Dodala, že u hřišť u ZŠ, která veřejnost může navštěvovat díky městskému projektu Otevřená školní hřiště, je správce, od něhož si mohou zájemci bezplatně půjčit například míče, sítě a další sportovní potřeby.

Náměstek Soukup: Prioritou je údržba a rozvoj

Náměstek primátora Martin Soukup řekl: „V rámci finančních možností se snažíme dětská hřiště postupně rekonstruovat. Stávající dětská hřiště prostřednictvím Technických služeb nejen udržujeme, ale také rozšiřujeme. V tomto směru úzce spolupracujeme s komisemi místních samospráv. Jako příklad bych uvedl hřiště ve Štefánikově ulici v blízkosti areálu Hvězda, které bylo vloni díky KMS Moravské Předměstí – Jih rozšířeno o nové herní prvky. Letos tam byl postaven stůl na stolní tenis."

Foto z hřiště u MŠ Pohádka

Jedním z nových hřišť ve městě je hřiště u MŠ Pohádka, které bylo otevřeno vloni. Na snímku je při jeho slavnostním otevření mezi dětmi zachycena vedoucí učitelka MŠ Pohádka Jitka Mařáčková. "Nové hřiště stálo zhruba čtyři miliony korun. Je na něm 35 herních prvků, 22 laviček, jeho součástí je i sklad na hračky," uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty