Hradečtí zastupitelé stavbu obřího skladu oceli nepodpořili

Mladá fronta DNES | 30.3.2011 | rubrika: Kraj Hradecký | strana: 1 | autor: (ČTK)

HRADEC KRÁLOVÉ Zastupitelstvo Hradce Králové včera nepodpořilo kontroverzní projekt stavby obřího skladu oceli firmy ThyssenKrupp Ferrosta ve čtvrti Březhrad. „Zastupitelé konstatovali, že projekt nepovažují za přínosný pro město. O vyjádření k projektu požádala nové zastupitelstvo hutní firma,“ řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Zdůraznila, že stanovisko zastupitelů má pouze deklaratorní charakter.
Jednatel firmy Radek Miláček řekl, že společnost není zatím schopna říci, jak bude na rozhodnutí zastupitelstva reagovat. „Vyčkáme na písemné stanovisko města. Věc projednáme s našimi nadřízenými orgány a rozhodneme se, jakým směrem projekt vést dál,“ řekl Miláček. Upřesnil, že firma požádala o vyjádření k projektu nového primátora Zdeňka Finka (Hradecký demokratický klub). Ten pak stanovisko nechal projednat zastupiteli.
ThyssenKrupp Ferrosta stavbu v hodnotě asi 400 milionů korun připravuje více než tři roky. Od minulého zastupitelstva, v němž měla většinu ODS, měla firma pro svůj záměr podporu. Včera však podporu projektu dalo jen pět zastupitelů, 24 bylo proti a pět se zdrželo hlasování. Proti projektu od jeho počátku protestují obyvatelé Březhradu.
Náměstek primátora Martin Soukup (ODS) nedávno uvedl, že pokud firma splní všechny zákonné požadavky, bude moci sklad postavit. Stavba má vyrůst na soukromém pozemku, záměr odpovídá územnímu plánu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty