Hradecké městské lesy zvou na novinky

Právo | 1.9.2011 | rubrika: VÝCHODNÍ ČECHY | strana: 10 | autor: Jiří Bednář

Společnost Městské lesy Hradec Králové chce lidem více přiblížit funkci lesa a při té příležitosti chystá několik akcí. Například prodej vánočních kaprů a návštěvníky bude lákat i na Dny lesní techniky spojené s ukázkami řezbářství nebo se svěcením sochy.
Říjnové Dny lesní techniky budou přehlídkou lesních strojů, ukázkou koní či práce v lese. Na akci se budou prezentovat i řezbáři u Mazurovy chalupy, kteří budou vyřezávat figury lesní zvěře a lavičky. „Návštěvníky chceme informovat o širokém záběru naší činnosti. Plánujeme, že na akci budeme grilovat naše kapry,“ uvedl ředitel společnosti Milan Zerzán.
Bude se také odhalovat dřevěná socha sv. Huberta. „Jedná se o novou sochu, kterou jsme nechali vyřezat ze zdejšího dubu. Bude umístěna za lesním hřbitovem, kde se dá příjemně posedět,“ sdělil Zerzán.
Tvrdí zároveň, že ryby z lesních rybníků mají výrazně jiné chuťové vlastnosti než ryby z běžných chovů. „Máme už své stálé zákazníky. Vlastníme certifikát kvality hospodaření, což potvrzuje, že se k přírodě chováme šetrným způsobem. Naše rybníky nemají status intenzivního chovu a kapři nemají příchuť bahna. Rybníky, z nichž budeme ryby o Vánocích dodávat, mají písčité dno a kapři z nich navíc nebývají tuční,“ řekl ředitel.
Ve Vlčích jamách bude nově otevřen stánek s občerstvením, u kterého bude stát vyřezávaný vlk. „Před několika sty lety tu ještě byli vlci a chytali se tu do pastí, odtud tedy pramení název tohoto místa,“ dodal Zerzán.
Příměstské lesy chystají na příští rok i vybudování pohádkové stezky, která povede od Mazurovy chalupy k rybníku Výskyt. Rodiny s dětmi se tak mohou už v příštím roce těšit na další atrakci. „Při zpracování záměru jsem se nechal inspirovat knihou, která je zaměřena na pověsti z hradeckých lesů a parků. Například u Výskytu bude sedět vodník na vrbě,“ slíbil Zerzán.
Městské lesy byly dlouhou dobu z hlediska marketingu jakousi popelkou. Hradečtí i návštěvníci města věděli, kudy kam na kole, kudy na houby, na procházku, ale dalších možností a informací bylo pomálu. Teď se vše mění k lepšímu, čehož jsou plánované akce důkazem,“ poznamenal náměstek hradeckého primátora Martin Soukup (ODS).

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty