Hradecké městské lesy plánují prodávat zvěřinu, na maso budou pořadníky

parlamentnilisty.cz | 22.11.2011 | Rubrika: Obce voličům | Strana: 0 | Autor: Hradeckralove.org

Městské lesy Hradec Králové v příštím roce chtějí začít prodávat široké veřejnosti zvěřinu a podstatně tak rozšířit nabídku svých služeb pro zdejší obyvatele. Na maso budou pořadníky, řekla agentuře Mediafax mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.

V brzké době tři zaměstnanci Městských lesů Hradec Králové absolvovují kurz prohlížitelů zvěře, budou mít certifikát a každý kus zvěřiny, který půjde k prodeji, opatří razítkem garantujícím zdravost zvěře.

"Plánujeme prodávat maso zvěře, kterou ulovíme v našich lesích. K lidem se tak dostane čerstvá zvěřina, což jistě mnozí ocení, protože jde o chutné kvalitní maso, které nepochází z žádných velkochovů. Zvěřina má výrazně jiné chuťové vlastnosti než například maso kuřecí," uvedl ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán.

Na území zdejších lesů pobíhají především srnci, divočáci a daňci. "Naše honitba ročně vyprodukuje zhruba dvě tuny zvěře. Chceme zvěř dodávat hlavně místním občanům. Předpokládáme, že na základě poptávky vytvoříme pořadník. Uvidíme, jaký bude o tuto naši nabídku zájem. Jakmile prodej zvěře zahájíme, budeme o tom veřejnost informovat," konstatoval Zerzán.

Maso se bude prodávat široké veřejnosti a očekává se, že zájem projeví i restauratéři. „Věřím, že o zvěřinu z hradeckých lesů bude zájem. Městské lesy se touto službou ještě více přiblíží Hradečanům. Navíc není tajemstvím, že tato městská organizace chce před vánočními svátky prodávat kapry z našich hradeckých rybníků,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup (ODS).

Autor: Bohuslav Štepánek

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty