Hradecké lesy zvou výletníky i bruslaře k nevšedním zážitkům

Městské lesy Hradec Králové Unikátní stezka pro inline bruslaře vzniká v královéhradeckých městských lesích. K oblíbené a hojně využívané čtyřkilometrové Hradečnici v polovině srpna přibyl nový tříkilometrový úsek Písečnice. Město ale má v plánu jít ještě dál a propojit Hradec Králové stezkou se sousedním Bělečkem. Povrch lesních cest je při tom upravován tak, aby je mohli pohodlně využívat především milovníci jízdy na kolečkových bruslích. Po dokončení tak bude mít Hradec Králové jeden z nejkrásnějších komplexů inline tras ve východních Čechách.

Město se neustále snaží zlepšovat sportovně rekreační funkci svých lesů. Ty se zejména v posledních letech staly oblíbeným cílem rodinných výletů i sportovců všeho druhu, od turistů, běžců a cyklistů až po bruslaře.  „Čtyři kilometry hladkého asfaltu lákají denně stovky bruslařů a Hradečákům už to rozhodně nestačí. Nechali jsme proto upravit další cestu – Písečnici, která vede od hájovny U Dvou závor směrem na Nový Hradec. Tím sportovci získali další tři kilometry. Jen musejí dávat pozor při sjezdu k hájovně, protože na této části cesty je poměrně prudký kopec. Zbylá část stezky je ale rozhodně pěkný a bezpečný zážitek i pro začátečníky,“ vysvětlila náměstkyně hradeckého primátora Pavla Finfrlová a dodala, že by město mohlo instalovat na sjezdu k hájovně speciální zpomalovací pásy.

Tím však budování inline drah v hradeckých lesích nekončí. Už v příštím roce by měla pokračovat pokládka asfaltového povrchu na Hradečnici. Městu se podařilo získat do majetku zbývající část cesty a může tedy pokračovat s její rekonstrukcí až na hranice lesa, jen pár set metrů od Bělečka. Zbývající část by pak mohla zainvestovat například obec Býšť, ke které Bělečko patří. „Ten nápad se nám hodně zamlouvá. Spojení Bělečka s Hradcem inline stezkou by určitě uvítali nejen sportovci, ale třeba i lidé, kteří tudy denně jezdí do práce. Je to samozřejmě otázka peněz, ale na druhou stranu by to mohlo do Bělečka přilákat spoustu nových turistů a návštěvníků,“ řekl předseda občanského sdružení Bělečko Vladimír Zika.

Královéhradecké lesy jsou na zvýšený zájem návštěvníků připraveny. Síť stezek a cyklostezek využívají například i jezdci na koních a v  zimě dokonce běžkaři, protože zaměstnanci Městských lesů tu za příznivých podmínek upravují běžecké stopy. To vše je doplněno odpočívadly s lavičkami, naučnými stezkami a altány, z nichž některé jsou vybavené veřejnými grily. Občerstvit se návštěvníci mohou například také u některého z lesních rybníků či na nově zrekonstruovaných Mazurových chalupách.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty