Hradec má unikátní kino ve střední Evropě!

Foto ze křtu 3D systému v kině Centrál Královéhradecké kino Centrál je nejen jediným kinem v České republice, ale také jediným kinem ve střední Evropě, které teď současně používá dvě unikátní technologie: 4K projektor CINEALTA od společnosti SONY a 3D systém firmy RealD. Diváci tak mohou sledovat filmy v nejvyšším možném rozlišení a navíc trojrozměrně. „Projekt digitalizace artkina Centrál v kvalitě obrazu 4K a nové dimenze 3D projekcí byl realizován díky výrazné finanční podpoře města Hradec Králové,“ konstatoval ředitel kina Centrál Leoš Kučera.

V úterý 16. února se v rámci křtu nového 3D systému kina uskutečnila slavnostní projekce filmu Avatar, což je 3D film vytvořený s využitím nejmodernějších filmařských postupů převážně hlavně pro projekce ve vysokém rozlišení, které umožňují výhradně digitální kina. Tento film byl promítán na zcela nové speciální rolovací stříbrné plátno, které se před každou 3D projekcí stáhne před klasické plátno. Pro kino Centrál bylo vyrobeno na zakázku. Jednosálové kino Centrál teď má tedy dvě plátna – jedno pro klasické filmy a druhé pro filmy v 3D.

Diváci si z kina odnesli nejen dojmy z filmu, ale také speciální 3D brýle, jejichž cena 30 Kč je započítána do ceny vstupenky. Pokud si divák příště do kina tyto 3D polarizační brýle na 3D film přinese, zaplatí za vstupenku o 30 Kč méně. Brýle jsou tedy majetkem diváka. Kdo chce, může se zdarma stát členem DDD (3D) klubu – každý člen dostane kartu DDD klubu a může si nechávat polarizační brýle uschovány v kině v 3D kapsáři, přičemž má jistotu, že jeho brýle budou v kině uschovány, nikdy je nepoužije nikdo jiný.

„Kino Centrál je unikátem, který je oceňován i na mezinárodním poli. Je držitelem titulu Evropské kino roku 2008, které Centrál dostal v kategorii Nejlepší projekce pro mladého diváka. Pořízení technologie 4K a současně 3D zaručuje, že máme v Hradci špičkové kino, které má v konkurenci multiplexu své diváky. Ve střední Evropě je kino Centrál skutečně nejmodernějším kinem. Diváci tak mohou ocenit ten nejkvalitnější zvuk a obraz, který stovky kilometrů kolem nemohou v kině vidět. To, myslím si, je hodně velký úspěch,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.

Dodal, že velké poděkování za to, že se vše podařilo, patří nejen pracovníkům kina Centrál, ale také zaměstnancům magistrátního odboru kultury, sportu a cestovního ruchu – pod vedením Aleše Mokrena, který vše s ředitelem artkina Leošem Kučerou koordinoval. „Na pomyslném vrcholu, kdy je vše dokončeno, považuji za důležité vyzdvihnout tým, který vše před lety začal - tenkrát byl v čele odboru kultury a památkové péče Alexandr Gregar, který měl na přípravě modernizace kina rovněž velký podíl,“ řekl Martin Soukup.

Křest 3D systému v kině Centrál - náměstek primátora Martin Soukup křtí 3D brýle

Náměstek primátora Martin Soukup (na snímku vlevo) v rámci slavnostního křtu nového 3D systému kina Centrál symbolicky pokřtil 3D polarizační brýle.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty