Hradec hledá zájemce o bývalá kasárna

Právo | 25.2.2011 | rubrika: VÝCHODNÍ ČECHY | strana: 10 | autor: Jiří Bednář

O areálu bývalých Vrbenského kasáren na rohu Šimkovy a Divišovy ulice v Hradci Králové, který město získalo od armády koncem roku 2009, stále není jasno. Magistrát do něho kvůli nedostatku peněz investovat nechce, a tak opět hledá investora, kterému by jej mohlo prodat.
V úterý zastupitelstvo odsouhlasilo návrh vypsání výběrového řízení na prodej a výběr investora přestavby. Určilo také minimální prodejní cenu, která činí zhruba 15 miliónů korun. První pokus o prodej objektu podnikla radnice loni. Soutěž ale nakonec zrušila, protože cenové nabídky zájemců nesplňovaly představy města.
Město o kasárna usilovalo přes deset let. Představy o jejich využití byly široké, od umístění umělecké školy, přes centrálu městských strážníků až po archív. Na konci roku 2005 armáda sdělila, že z kasáren bude Domov péče o válečné veterány, jenže ministerstvo obrany tento plán nakonec opustilo a kasáren se zbavilo.
Jak prohlásil náměstek primátora Martin Soukup (ODS), budovu nelze přestavět na byty. „Přesněji řečeno lze, ale byly by neprodejné,“ upozornil.
K záměru prodeje kasáren se postavil váhavě Josef Krofta (nezávislý, za VPM). „Po Hradci běhá pár chlapíků, kteří mají patnáct miliónů a klidně je zaplatí. Já sním o tom, že tohle město bude mít spolkový dům, a tady máme v centru města takový objekt i s parkovištěm. Můžeme to zkusit prodat, ale měli bychom mít jistotu, že když se objeví zájemce, že mu budeme schopni říci jasně, za jakých podmínek mu to prodáme a co bychom tam chtěli mít,“ poznamenal.
Pokud se zájemce najde, tak navržená prodejní cena pokryje náklady spojené s převodem objektu a městu nevznikne finanční ztráta. Cena rekonstrukce neudržovaných kasáren se odhaduje na 100 až 200 miliónů korun.

Regionální mutace| Právo - Východní Čechy

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty