Hokejový klub žádá po městu finanční dotaci

Hradecký deník | 27.6.2011 | rubrika: Sport Východní Čechy | strana: 20 | autor: (šp)

Hradec Králové - Na důležité rozhodnutí zastupitelů čeká prvoligový hokejový klub HC VCES Hradec Králové, který od konce minulé sezony prošel zásadními strukturálními a personálními změnami.
Od města, majoritního vlastníka, žádá o mimořádný finanční příspěvek na činnost společnosti a údržbu a provoz zimního stadionu.
Je totiž pravděpodobné, že po ukončení smlouvy s firmou ABD Invest, která má ČEZ Stadion v nájmu, se klub stane jeho provozovatelem, jelikož se jako jediný přihlásil. „Bude se jednat o schválení příspěvku na provoz zimního stadionu a na odkup drobného investičního majetku od společnosti ABD Invest, dále se bude jednat o schválení částky na poměrné nájemné, které by klub platil městu v případě, kdyby stadion skutečně převzal,“ řekl náměstek primátora a zároveň předseda představenstva HC VCES Hradec Králové Martin Soukup.
Vedení společnosti má se stadionem své plány. „Chceme se snažit, aby byl objekt využíván nejen pro hokej a krasobruslení. Zimní stadion je zatím kolaudován pouze pro tyto sporty, nicméně uděláme vše pro to, aby měl co nejširší využití. Nabízí se možnost pořádat různé koncerty, výstavy i další sportovní akce a to v daleko větší míře, než tomu bylo doposud,“ řekl Martin Hosták, člen představenstva HCVCES.
Klub žádá zastupitele města Hradec Králové o vykrytí propadu od hlavních sponzorů ve výši 3,4 milionu korun.
„Propad je o 2,6 milionu vyšší, nicméně na základě doporučení radních o zbylou částku máme žádat v říjnu. Ve standardním grantovém termínu,“ vysvětlil místopředseda představenstva klubu HC VCES Hradec Králové Jiří Jiroušek.
A to není vše. HC VCES chce po městu 1,6 milionu na dokrytí propadu finančního příspěvku na vrcholový a výkonnostní sport a částku na rozjezd hokejové akademie ve výši 2,1 milionu korun. Rozhodnutí majoritního vlastníka je v klubu netrpělivě očekáváno.
„Myslím si, že fanoušci i lidé v zastupitelstvu museli zaregistrovat naši snahu o celkové zlepšení situace v hradeckém hokeji. Kladné rozhodnutí zastupitelů je pro nás téměř existenční záležitostí. Jsem přesvědčen, že to takto vnímají i samotní zastupitelé a že nás podpoří, abychom mohli realizovat naše cíle,“ dodal Aleš Kmoníček, generální manažer HC VCES Hradec Králové.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty