Evropská unie podpořila další projekt města

Ředitelky hradeckých mateřských škol na návštěvě v polské školce Celkem 320 žáků základních škol z Hradce a Wałbrzychu se v nadcházejících dvou letech bude moci podívat do partnerského města, kde navštíví různé školy, poznají krásy obou měst a jejich okolí. Vděčí za to společné žádosti o dotaci obou měst na projekt Poznávání nezná hranic, který schválil Monitorovací výbor. První výjezd hradeckých žáků do Polska v rámci tohoto projektu je naplánován na září. Unie tento projekt podpoří částkou 68 000 eur pro město Hradec Králové a částkou 116 597,05 eur pro město Wałbrzych. Hradec má navíc přislíbeno i 4 000 eur ze státního rozpočtu ČR. Město Hradec Králové na projekt přispěje 8 000 eur.

„Náš projekt Poznávání nezná hranic splnil všechny náležitosti, proto byl doporučen ke kofinancování z prostředků Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013, oblast podpory 3.1 – územní spolupráce veřejných institucí. Projekt spočívá ve výměnných pobytech žáků ze škol v Hradci Králové a Wałbrzychu. Na 10. června připravujeme setkání ředitelů, koordinátorů a pedagogických pracovníků z českých a polských základních škol, které se projektu zúčastní,“ řekla Alena Synková, vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Hradec Králové budou v projektu zastupovat žáci z osmi základních škol – a to ze ZŠ Úprkova, M. Horákové, Sever, Jiráskovo nám., Štefánikova, Kukleny, Mandysova a ze ZŠ Bezručova. Projekt je určen pro žáky 7. a 8. tříd.

Vedení města schválení projektu vítá. „Projekty, na jejichž financování se podílí Evropská unie, jsou pro město velmi významné,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

Dodal, že spolupráce s Wałbrzychem je dlouhodobá. „Projekt Poznávání nezná hranic navazuje na úspěšný projekt Poznej svého souseda. Spolupráci s partnerskými městy podporujeme, protože díky ní mají děti možnost poznávat jiné země a navazovat v nich kontakty s vrstevníky, což je významné i z hlediska rozvoje jazykových znalostí žáků,“ konstatoval Martin Soukup.

Logotyp EU

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty