Do roku 2014 by u Mazurovy chalupy mohl být zájmový chov zvěře

znak Městských lesů Hradec Králové Nový ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán si klade za cíl v následujících letech v hradeckých lesích vybudovat síť různých stezek – pohádkovou či včelařskou, chce rovněž v lokalitě Mazurovy chalupy vybudovat takzvaný zájmový chov zvěře.

„Plánujeme, že u Mazurovy chalupy návštěvníci uvidí místní druhy zvěře. Lidé tam budou moci zvěř i krmit. Chceme, aby se naše lesy staly zajímavým vyhledávaným turistickým cílem. Už teď jsou u Mazurovy chalupy nové dřevěné objekty pro děti, na kterých mohou i sedět – je tam zatím dřevěný divočák, srnka a veverka. Chtěl bych, aby lidé v zájmovém chovu zvěře viděli například živé divočáky. Věřím, že to pro návštěvníky lesa bude zajímavé,“ je přesvědčen Milan Zerzán. Jak však dodal, na zájmový chov zvěře si lidé budou muset počkat do roku 2013 nebo 2014.

„Jsem rád, že nový ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové přichází s celou řadou nápadů, jejichž realizace může výrazně pomoci k zatraktivnění městských lesů,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.  

Dodejme, že zájmový chov zvěře v lese není v České republice novinkou – jak uvedl Milan Zerzán, k vidění je například v lesích u Nového Města nad Metují a v arboretu v lesích na Vysokém Chvojně.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty