Do Malšovy Lhoty na kole

Cyklostezka Další hotovou část cyklostezky hlásí stavebníci z Malšovy Lhoty. Úsek se oficiálně otvírá v těchto dnech a do budoucna by měl spojit Svinary s Hradcem Králové.

V pátek 22. října mohou první cyklisté vyzkoušet několik set metrů dlouhou trasu a pohodlněji se tak dostat do Malšovy Lhoty. Kompletně nová trasa má však jeden háček. Úsek dlouhý několik málo metrů, kterému se stezka vyhnula, se nepodařilo za standardní cenu od majitelů vykoupit, ač probíhalo intenzivní jednání se všemi dotčenými vlastníky se vstřícnou nabídkou města, včetně garance technického řešení v podobě sjezdů.

Město respektuje cizí vlastnictví

Násobně vyšší částku za parcely, kterou vlastníci požadovali, neschválila rada města. Trasa, v návrhu vedoucí až do Svinar, měla poskytnout pro cyklisty potřebné bezpečí při cestách mezi městskými částmi, kde třeba denně cestují i děti do škol a školek. Právě dostavěná trasa v délce 300 m přišla město na 1,3 mil. Kč. „V tuto chvíli není vůbec jisté, kdy se časově přiblížíme dohodě se zmíněnými třemi dotčenými vlastníky, přesto dokážeme technicky problém vyřešit i později,“ dodává vedoucí odboru správy majetku města Ondřej Votroubek, který vzápětí upozorňuje na obdobný problém na dalších úsecích trasy vedoucí ke Svinarům. „I nadále budeme s vlastníky vyjednávat, musíme však ke všem dotčeným účastníkům přistupovat jednotně. Částka určená na realizaci celé trasy je již alokována v rozpočtu města a je v gesci odboru investic,“ uzavírá Ondřej Votroubek.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty